Aglomeracja

Młodzież z Dopiewa w młodzieżowej kadrze narodowej

Ulitimate frisbee (8)  Foto:

Sześcioro zawodników z drużyny Brave Beavers z Gminy Dopiewo znalazło się w młodzieżowej kadrze narodowej U19, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Ulitimate Frisbee we włoskim Lecco.

Ulitimate frisbee (8)W miniony weekend odbyło się drugie już kwalifikacyjne zgrupowanie zawodników. Poprzednie tryouts, tj. testy sprawnościowe, mające na celu wytypowanie trzydziestu najlepszych graczy z kraju, którzy nie ukończyli 19 lat, przeprowadzono miesiąc temu.

Łukasz Skibiński-Jóźwiak, trener kadry, dokonał wyboru 30 zawodników, wyróżniających się nie tylko poziomem gry, ale i zaangażowaniem, predyspozycjami oraz zachowaniem na boisku. W gronie zawodników reprezentujących Polskę znalazło się sześcioro członków Brave Beavers. Wśród dziewcząt wykazały się: Dominika Furmanek (pierwszy skład), Kasia Młodzikowska (szeroki skład), a do składu otwartego kadry zakwalifikowali się: Norbert Staniszewski, Filip Szmyt, Mateusz Gibki, Roland Furmanek. W pierwszym składzie kadry miejsce znalazł się również zawodnik poznańskiej drużyny Furious Goats – Michał Statucki.

Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate organizuje akcję „Wspieramy Reprezentację”, która ma na celu zebrać pieniądze, które pozwolą na wyjazd do Lecco młodzieżowych reprezentacji. Istnieje możliwość przekazywania darowizn. Szczegóły: frisbee.pl.

Czym w ogóle jest Ulitimate frisbee?

Ultimate Frisbee jest bezkontaktowym sportem zespołowym, w którym używa się latającego dysku. Jest rozgrywany przez siedmioosobowe drużyny na prostokątnym boisku, o około połowę węższym niż boisko do piłki nożnej, ze strefami punktowymi na obu końcach. Celem każdej z drużyn jest zdobycie punktu poprzez złapanie dysku przez jednego z zawodników w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik trzymający dysk nie może z nim biegać, ale może podać go w dowolnym kierunku i do dowolnego zawodnika ze swojej drużyny. Gdy podanie nie zostanie złapane, następuje strata dysku i przejmuje go drużyna przeciwna. Ma wtedy okazję do zdobycia punktu. Zwyczajowo mecz rozgrywany jest do 17 punktów i trwa około 100 minut. W Ultimate nie ma sędziów. Zawodnicy sędziują sobie sami zgodnie z honorowym kodeksem – Spirit of the Game. Zapraszam na nasze treningi w każdy wtorek i czwartek na orliku w Skórzewie– wyjaśnia Jakub Grzybek, trener Brave Beavers.

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz