AZS Politechnika pokonała Znicz Pruszków

AZS Politechnika Poznań - Znicz Basket Pruszków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wynikiem 64:61 zakończył się mecz I ligi koszykówki mężczyzn pomiędzy AZS Politechniką Poznańską a Zniczem Basket Pruszków. Mimo, że goście prowadzili po pierwszej kwarcie, to w drugiej poznaniacy odrobili stratę i wyszli na 11-to punktowe prowadzenie.

Mecz mógł rozstrzygnąć się po pierwszej kwarcie, kiedy to Znicz prowadził sześcioma punktami 12:18. Na szczęście w drugiej odsłonie poznaniacy szybko odrobili stratę, i zaczęli przeważać jedenastoma punktami. Na tablicy widniał wynik 42:31. Trzecia kwarta nie przyniosła wielkiej zmiany Politechnika utrzymywała przewagę. Na koniec kwarty stan był 55:43.

Do ostatniej kwarty zawodnicy Znicza podeszli bardziej zmotywowani. Udało im się pod koniec kwarty zbliżyć do poznaniaków na dwa punkty. Ostatecznie spotkanie wygrał zespół AZS Politechniki Poznańskiej 64:61 (12:18, 30:13, 13:12, 9:18).

Najlepszym zawodnikiem po stronie poznańskiej był Tomasz Baszak zdobywając 16 punktów, a po stronie pruszkowskiej Michał Aleksandrowicz zdobywając 12 punktów.

Kolejne spotkanie koszykarzy AZSu już za tydzień w hali sportowej UAM na Morasku.