Stare Miasto

8 Jezior przez wakacje – po medal!

Grand Prix Wielkopolski na Malcie (2012)  Foto: GP w pływaniu długodystansowym/facebook

Poznań to nie tylko maraton, ale także sportowe zmagania pływaków w cyklu imprez Grand Prix Wielkopolski w pływaniu długodystansowym. W ostatnią sobotę czerwca rozpocznie się siódmy już cykl pływackiej rywalizacji. W tym roku wyścig na głównym dystansie czyli 3.000 metrów odbywać się będzie w wakacje osiem razy na rożnych akwenach wodnych na terenie Wielopolski.

Grand Prix Wielkopolski na Malcie (2012) Foto: GP w pływaniu długodystansowym/facebookZmagania pływaków rozpoczną się w Wolsztynie (29.06), kolejne zawody w Margonine (30.06), Chodzieży (07.07.), Kiekrzu (13.07), Lednogórze (21.07), Zbąszyniu (04.08), Mierzynie k/Międzychodu (15.08) i zakończenie oraz podsumowanie całego cyklu w Poznaniu nad Maltą (24.08)

Wielkopolska jest liderem w organizowaniu imprez na wodach otwartych, dlatego mamy nadzieję, że również w tym roku dopisze frekwencja wśród zawodników a pogoda nie sprawi nam żadnego psikusa. Cykl Grand Prix organizowany jest po raz siódmy –  mówi Anna Spychała z Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w pływackiej rywalizacji.  W  zawodach wystartować  mogą osoby, które ukończyły 13 rok życia, górnej granicy wieku nie ma. Wystarczy zapoznać się z regulaminem, przyjść i zgłosić się do biura zawodów przez startem i ruszyć w głębiny wielkopolskich jezior.

Koronawirus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz