K U L T U R A

Popisowa Granada w Rondo

Wieczor operetowy w eurocafe  Foto: facebook

Choć karnawał zakończył się już na dobre, w Poznaniu nie brakuje ciekawych wydarzeń kulturalnych. W najbliższy poniedziałek, 18 lutego, kawiarnia Eurocafe w Pasażu Rondo przygotowuje kolejną ucztę melomana. Tym razem poznańscy fani muzyki klasycznej będą mogli posłuchać pieśni i arii tenorowych wykonywanych przez solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Wieczor operetowy w eurocafe Foto: facebookPodczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 18 z wykonana zostanie aria „Granada”, czyli popisowy numer wszystkich tenorów. Ponadto w programie nie zabraknie znanych motywów muzycznych z oper, operetek i musicali.

– W ten wieczór zaprezentujemy m.in. „Lat 20 miał mój dziad” z operetki „Ptasznik z Tyrolu”, partie z musicalu „Les Miserables” oraz znany przebój „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury – zapowiada Bartosz Kuczyk, który w poniedziałek wystąpi w towarzystwie Włodzimierza Kalemby i Jarosława Patyckiego.

Koncert pieśni i arii tenorowych jest kontynuacją wcześniejszych imprez muzycznych, które odbyły się w Eurocafe. Organizatorzy przewidują, że i tym razem wydarzenie będzie cieszyć się zainteresowaniem poznaniaków.

Cykl kameralnych imprez kulturalnych jest wspólną inicjatywą kawiarni i grupy artystów na co dzień występujących w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Dotychczasowe wydarzenia zgromadziły komplet publiczności. Goście kawiarni mogą również co tydzień – w poniedziałki i czwartki – posłuchać muzyki fortepianowej na żywo. W najbliższych planach są też spotkania z artystami ze świata muzyki oraz wystawy fotografii. Miejsce ma również sprzyjać aktywizacji mieszkańców w wieku średnim, dlatego do występu zachęcane będą zespoły z okolicznych domów kultury.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz