POZnań

Greenpeace zachęca do ratowania Arktyki

Wolontariusze w Galerii Malta  Foto: facebook/galeria Malta

Wolontariusze Greenpeace Polska zachęcają poznaniaków do wsparcia projektu “Uratuj Arktykę” przed przemysłowym wykorzystaniem i ekologiczną dewastacją. W Galerii Malta można złożyć swój elektroniczny podpis pod petycją do ONZ dotycząca stworzenia ekologicznej enklawy niedostępnej dla korporacji. Będą także zimowe atrakcje dla najmłodszych – ekologiczny kącik edukacyjny.

Wolontariusze w Galerii Malta Foto: facebook/galeria MaltaGreenpeace umieści flagę i milion zebranych podpisów na dnie morskim pod Biegunem Północnym. Akcję wspierają światowi celebryci, m.in. Paul McCartney, Penelope Cruz, Javier Bardem, Robert Redford, Pedro Almodovar

Arktyka jest jak lodówka, która chłodzi klimat ziemi. Gdy jej zabraknie, zmiany klimatu znacznie przyśpieszą. To bardzo delikatny i wrażliwy ekosystem i choć mało przyjazny człowiekowi, jest zagrożony jego działalnością. Jednocześnie jest to dom takich zwierząt jak niedźwiedzie polarne, wieloryby czy morsy. Chcielibyśmy bardzo przybliżyć tę niezwykłą krainę. Liczymy na to, że dzięki naszym działaniom Arktyka będzie lepiej chroniona – jej istnienie jest niezbędne dla każdego z nas, mówi Jacek Winiarski, rzecznik prasowy Greenpeace Polska.

Wolontariuszy Greenpeace Polska można poznać po turkusowych koszulkach z sympatycznym misiem polarnym. Przez cały czas na terenie Galerii można zobaczyć udostępnione przez Fundację zdjęcia zwierząt i krajobrazów Arktyki.

Specjalnie dla dzieci przygotowano tematyczny kącik edukacyjny. Najmłodsi znajdą w nim materiały dotyczące lodowej krainy, mapy i prezentacje Arktyki oraz materiały plastyczne, za pomocą których będą mogli stworzyć prace o przygodach niedźwiedzia polarnego.

[vimeo]http://vimeo.com/44317362[/vimeo]

Zabawy i działania plastyczne prowadzą codziennie doświadczeni animatorzy. Nagrodami w świątecznym konkursie plastycznym są śnieżne ślizgacze – niezbędne każdemu małemu polarnikowi na pokrytych białym puchem górkach.
Projekt będzie realizowany do świąt, od piątku do niedzieli, w godzinach  12:00 do 20:00

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • ciąle jestem zaczepiany przez kolesi z Gerenpeace na Polwiejskiej, szczerze mowiac myslalem ze to jakas sciema, ale widac naprawde to realne akcja!