POZnań

Inspirujący telemost dla kobiet!

TEDxWoman  Foto: TEDxWoman

TEDxWoman Foto: TEDxWomanTEDx Women 2012 czyli najbardziej inspirujące prezentacje poświęcone kobietom rozpocznie się równocześnie w Waszyngtonie i Poznaniu. Początek o 14:00 w Concordia Design a live streaming wystąpień będzie można oglądać do 1 w nocy! W Poznaniu odbędzie się także specjalny blok prezentacji polskich prelegentów – wyjątkowych osobowości w różnych dziedzinach, które podzielą się swoimi poglądami.

TEDxWoman jest częścią cyklu konferencji TED, zainicjowanych w Stanach Zjednoczonych w latach 80-tych. TED powstała jako inicjatywa non-profit zrzeszająca ludzi z zakresu T-echnology, E-nterteinment i D-esign, mająca umożliwić młodym odkrywcom i wizjonerom realizację ich idei.

Dziś przedsięwzięcie skupia się na inspiracji, popularyzacji wiedzy i zachęca do innowacyjnego myślenia. Swoją misję „szerzenia idei i zmiany postaw” realizuje dzięki portalowi www.ted.com, na którym można obejrzeć najbardziej inspirujących mówców na świecie. TED słynie z porywających widownię, bardzo krótkich wystąpień, do wyboru jest 6, 12 albo 18 minut prelekcji. Czas nie jest przekraczalny nawet o minutę, a prezentujący są perfekcyjnie przygotowani. Zaproszenia na scenę otrzymują tylko najlepsi mówcy świata (Steve Jobs, Ken Robinson, Alain de Botton, czy Bobby McFerrin).

Tematem konferencji TEDx Woman jest „The Space Between”, co odnosi się do spojrzenia na świat między ekstremami, do perspektywy, która istniej pomiędzy tym co czarno-białe. Stąd też na konferencję zapraszane są osoby, które rzucają wyzwania status quo. Konferencja Tedx odbywa się w Poznaniu już po raz drugi, ale pierwszy raz transmisja z Waszyngtonu połączona zostanie z wystąpieniami wyjątkowych osób (wszystkie związane z Poznaniem). Transmisja LIVE z konferencji TEDxWoman odbywać się będzie jednocześnie w wielu miejscach, zrzeszając społeczność TED-ową na całym świecie.

Konferencje w Concordia Design Foto: materiały prasowe

Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. i będzie składało się z czterech bloków transmitowanych wykładów z symultanicznym tłumaczeniem z angielskiego oraz jednego bloku wystąpień polskich prelegentek.

Przykładowe tematy wystąpień tegorocznego Tedx Woman z USA: „Fakt i wiara. Przestrzeń pomiędzy tym co myślimy, wiemy i wierzymy”, „IQ i EQ. Przestrzeń pomiędzy naszą inteligencją intelektualną a emocjonalną”, „Lustro. Przestrzeń pomiędzy tym co widzimy, a co jest prawdą”. Live Strrming będzie trwał do 1 w nocy.

Około godz. 18.00 w Concordia Design swoje wystąpienia w ramach TEDx Woman rozpoczną zaproszone prelegentki i jeden prelegent – goście specjalni: Ewa Łowżył – fotograf, artystka, scenografka, Marta Siembab – autorka pierwszych w Polsce warsztatów perfumiarskich, pasjonatka zapachów, Magdalena Hasiak – projektantka mody, Agnieszka Kaluga – autorka jednego z najlepszych blogów roku 2011 zorkownia.blogspot.com oraz Edi Pyrek – podróżnik, trener i coach, autor książek.

Jedną z podstawowych zasad wydarzenia TEDx jest brak opłat za uczestnictwo – wszyscy prelegenci przygotowują swoje wystąpienia nieodpłatnie, podobnie, jak nieodpłatny jest wstęp na wydarzenie. Aby wziąć udział w TEDxPoznańWomen należy jednak zarejestrować się klikając tutaj.

Zapraszamy na TEDxWoman do Concordia Design w sobotę 1 grudnia.

Concordia Design zaprasza Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz