POZnań Sport

Poznaniacy najlepsi w squashu!

Druzynowi mistrzowie z Poznania Fresh Team  Foto:

Fresh Team Poznań – męska drużyna squasha zwyciężyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się na początku lipca na szklanym korcie usytuowanym w centrum Krakowa. Poznaniacy pokonali m.in. zespoły z liderami światowego rankingu!

Druzynowi mistrzowie z Poznania Fresh TeamW krakowskim finale zagrało 16 najlepszych drużyn – po jednej z każdego regionu, a w każdej z nich czołowe rakiety z Polski i świata – w męskiej drużynie Squash 4 You z Krakowa grał m.in. zawodnik nr 1 na świecie James Wilstrop, w drużynie z Bielska Białej mistrz Czech oraz wielu byłych i obecnych Indywidualnych Mistrzów Polski.

Na każdą drużynę składało się 4 zawodników oraz gracz rezerwowy, z czego do gry dopuszczany był tylko jeden zawodnik z zagranicy. Zwycięski, poznański skład reprezentowali: Gregory Gaultier – były lider rankingu światowego, obecnie wicemistrz świata, nr 3 na świecie, Rafał Rykowski, Łukasz Stachowski, Tomasz Gałecki, Adam Wasik, Grzegorz Kwiatkowski oraz kapitan – Adam Michańków.

Squash w Polsce cieszy cię coraz większą popularnością, w Poznaniu do dyspozycji mamy już 30 kortów, na których intensywnie trenuje kilka tysięcy osób.

Dla Mistrzów Polski squash jest świetnym relaksem, w skład teamu wchodzą pracownicy poznańskich firm i agencji reklamowych, ale jak mówi Adam Michańków, kapitan drużyny, na co dzień prezes Agencji Fresh, do zdobycia pucharu konieczne były codzienne kilkugodzinne treningi i dobre przygotowanie kondycyjne.

Wyróżnikiem tegorocznych Drużynowych Mistrzostw Polski były szklane korty na którym rozegrano Mistrzostwa Świata w 2010 oraz na których grali najlepsi zawodnicy podczas imprez w Egipcie i Nowym Jorku. Przezroczyste z zewnątrz ściany umożliwiające doskonałą, obserwację meczu z pozycji widza, od wewnątrz nie pozwalają (poza ścianą tylną) na obserwację tego co dzieje się poza kortem.

Kolejne Mistrzostwa Polski w squasha odbędą się w przyszłym roku. Poznaniacy liczą na utrzymanie mistrzowskiej passy.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz