POZnań

Tramwajem, autem, rowerem…. kto szybciej?

Na linii startu Poznań Traffic Race  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Na linii startu Poznań Traffic Race Foto: lepszyPOZNAN.pl / agKilkanaście dni przed inauguracją Euro 2012 na ulicach Poznania rozegrany zostanie po raz kolejny niezwykły wyścig. Uczestniczyć w nim będzie tylko czterech zawodników, których zadaniem będzie dotrzeć jak najszybciej na Stadion Miejski. Choć wyruszą z jednego miejsca, każdy z nich poruszać się będzie w inny sposób.

Wszyscy będą mieli do pokonania trasę o długości około 12 km. Zawodnicy wyruszą ze skrzyżowania ulic Warszawskiej z Mogileńską na Stadion Miejski w porze porannego szczytu komunikacyjnego. Poruszać się będą tramwajem i autobusem, samochodem, rowerem lub biegnąc.

W wyścigu rywalizować będą ze sobą Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny, piłkarz Lecha Krzysztof Kotorowski, muzyk Michał Kowalonek oraz Sławomir Bajew, dziennikarz Radia Merkury.

Poznań Traffic Race II ma pokazać jak przygotowana jest cała infrastruktura komunikacyjna Poznania na samym finiszu przygotowań miasta do UEFA.

Tegoroczna edycja wyścigu jest kontynuacją rywalizacji z października 2011 r., podczas której Ryszard Grobelny, Manuel Arboleda, Michał Kowalonek oraz Sławomir Bajew sprawdzili po raz pierwszy jak najszybciej poruszać się po stolicy Wielkopolski.

Wówczas dość niespodziewanie, najszybciej trasę wyścigu pokonał piłkarz Lecha Manuel Arboleda jadąc samochodem (niecałe 38 minut), a zaraz za nim na metę dotarł jadący na rowerze Michał Kowalonek. Niecałą godzinę zajęło dotarcie na stadion biegnącemu Sławomirowi Bajewowi. Najdłużej przez miasto natomiast jechał tramwajem Prezydent Ryszard Grobelny.

Uczestników Poznań Traffic Race II obowiązują przepisy ruchu drogowego. W zależności od rozstrzygnięć na mecie będzie można stwierdzić, czy na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012™ po Poznaniu najlepiej poruszać się samochodem, środkami transportami publicznego, rowerem czy pieszo. Uzyskane czasy zostaną również porównane z ubiegłorocznymi rezultatami startujących w Poznań Traffic Race.

Poznań Traffic Race 2011 - Poznań 14.10.2011 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Rok temu najszybciej na stadion samochodem dojechał Manuel Arboleda

Każdy z uczestników wyścigu może przemierzyć dystans Poznań Traffic Race II trasą, którą uzna za najbardziej optymalną, biorąc pod uwagę natężenie ruchu w mieście. Zmagania całej czwórki będzie można śledzić na żywo w internecie. Od startu do mety położenie każdego uczestnika wyścigu będzie monitorowane przez system GPS. Wszystkim uczestnikom Poznań Traffic Race towarzyszyć będzie ekipa filmowa, która po imprezie przygotuje kilkuminutową relację z wydarzenia.

Zobacz tutaj jak wyglądała ubiegłoroczna edycja wyścigu.

Na linii startu Poznań Traffic Race Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • to, co miało być najszybsze, czyli tramwaj zapewne przegra a na dodatek podwyzka biletow – farsa!