Malta POZnań

Adrenalina jest już na Malcie

Kolejka Górska Adrenaline - Malta Ski  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Adrenaline, taką właśnie nazwę ma najnowsza kolejka górska, która powstała an Malcie. Oficjalne i huczne otwarcie już za kilka dni, a już od jutra przez cały długi weekend będzie można na własnej skórze sprawdzić osiągi nowych wagoników.

Wieczorem w niedzielę 6 maja od godz: 20:30 teren MALTA SKI rozbłyśnie kolorowymi światłami oraz wypełni się niezwykłą muzyką. Obok stoku narciarskiego przed nowo wybudowaną maltańską atrakcją rozpocznie się oficjalne otwarcie Kolejki Górskiej Adrenaline. Na poznańską Maltę zawita (po występach przed królem Zjednoczonych Emiratów Arabskich) – teatr szczudlarzy „Z głową w chmurach”. Dopełnieniem spektaklu będzie muzyka różnych kultur i miejsc w wykonaniu Goorala z załogą. Po zakończeniu części oficjalnej i artystycznej – zapraszamy na Kolejkę Górską Adrenaline, jedyna taka okazja podczas tego wieczoru: zjazdy tylko za złotówkę – aż do ostatniego klienta. 6 maja wszystkie drogi prowadzą na poznańską Maltę!

Tor kolejki zbudowany jest na filarach, nad istniejącym torem saneczkowym ma 500 metrów długości, prowadzi licznymi zakrętami i pętlą zakręconą 360 stopni. Kolejka Górska Adrenaline to tzw. alpine coaster (zastrzeżona nazwa producenta) czyli młodsza siostra kolejki górskiej (rollercoastera). W Polsce funkcjonuje kilka tego typu zjeżdżalni grawitacyjnych, bo i tak bywa nazywana ta atrakcja. Zjazd po torze malowniczo oplatającym zielony stok gwarantuje zarówno niezłą dawkę adrenaliny jak i pozytywnych emocji. Dwuosobowe wagoniki jeździć mogą po torze z prędkością około 40 km na godz. Są one wyposażone w pasy bezpieczeństwa i hamulce regulujące szybkość. Do obu zjazdów Kolejką Górską Adrenaline i Letnim Torem Saneczkowym Pepsi prowadzi jedno wejście kasowe.  Obowiązuje 1 bilet na 2 atrakcje – zjazd kolejką lub torem saneczkowym. Kolejka w przeciwieństwie do toru saneczkowego czynna jest natomiast cały rok, nawet podczas śnieżnej zimy.Budowa Kolejki Górskiej Adrenaline kosztowała ponad 6 milionów złotych, z czego kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2.277.850 PLN.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz