Górczyn Łazarz

Ministranci, księża a nawet kościelny….

Łazarz Turniej ministrantów  Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.pl

Na co dzień służą do mszy świętej, jednak w sobotę postanowili wyjść na boisko i pograć w piłkę nożną. Już po raz dziesiąty odbył się turniej ministrantów o puchar prezydenta Poznania. W zawodach zagrali też klerycy, księża a nawet kościelny.

Łazarz Turniej ministrantów Foto: Janusz Ludwiczak, lazarz.plW sobotę, w hali sportowej Zmartwychwstańskiego Centrum Sportu i Rehabilitacji przy zbiegu ulic Głogowskiej i Krauthofera odbył się dziesiąty, jubileuszowy turniej piłki nożnej ministrantów o puchar prezydenta Poznania.

Z racji tego, że turniej jest jubileuszowy przygotowaliśmy pewne niespodzianki. Jedną z nich jest występ drużyny księży uzupełnionych przyjaciółmi. Gra m.in. kościelny i kilku ministrantów seniorów. Księża przyszli bawić się razem z ministrantami. Jest również drużyna kleryków – powiedział Jakub Antkowiak, organizator turnieju z Koła Ministrantów Parafii Matki Boskiej Bolesnej.

W turnieju zagrały reprezentacje z Parafii: Św. Mateusza, Św. Marcina, Matki Odkupiciela, Św. Floriana, Św. Rodziny, Św. Jana Bosko, Św. Jerzego, Matki Boskiej Bolesnej oraz parafie spoza Poznania: Św. Andrzeja z Komornik, Św. Ducha z Kościana, Św. Mikołaja z Mosiny, Św. Józefa z Obornik.

Dla zwycięskiej drużyny puchar, ufundował prezydent Poznania Ryszard Grobelny. W turnieju występuje trzynaście drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy.

Gramy po 12 minut jeden mecz. W ćwierćfinałach i rozgrywkach finałowych mecze są nieco dłuższe – tłumaczy Jakub Antkowiak.

Zwycięzcą turnieju została reprezentacja ministrantów z Parafii Św. Andrzeja w Komornikach, która w meczu finałowym pokonała 2:0 ministrantów z Parafii Św. Ducha z Kościana. Na miejscu trzecim znalazł się zespół ministrantów z Parafii Św. Mikołaja z Mosiny, który w półfinale wygrał 5:2 z Parafią Św. Jana Bosco z Poznania.

Janusz Ludwiczak

Najświeższe informacje z Łazarza znajdziesz na portalu lazarz.pl.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz