Aglomeracja

Mgła przeszkadza samolotom i samochodom

lampa policyjna  Foto: sxc

lampa policyjna Foto: sxcOd rana mgła komplikuje jazdę samochodem, ale problemy mają także pasażerowie samolotów. Po wczorajszym lądowaniu awaryjnym zamknięte jest lotnisko w Warszawie. Część samolotów kierowana była do Poznania, ale lądowanie na naszym lotnisku również jest utrudnione właśnie przez mgłę.

W Aglomeracji Poznańskiej doszło we mgle już do kilku wypadków. Jeden z nich wydarzył się w Bugaju na drodze krajowej numer 5 między Kobylnicą a Pobiedziskami. Bus którym, podróżowało 5 osób uderzył w drzewo – informuje Sławomir Brandt z wielkopolskiej Straży Pożarnej – cała piątka trafiła do szpitala, a na miejscu zorganizowano ruch wahadłowy.

Samoloty, które miały lądować na poznańskim lotnisku są albo opóźnione, albo lądują w innych miastach. Tak było między innymi z pasażerami wracającymi z Sharm el Sheik, którzy wylądowali w Gdańsku.

Około godziny 10:00 zaczęto przywracać ruch lotniczy w Poznaniu. Pierwszy samolot wyleci z Ławicy do Frankfurtu o godzinie 10:35. Planowo wylądował on o godzinie 10:00.

Lotnisko Ławica Foto: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz