POZnań

Senior też człowiek… aktywny

senior  Foto:

seniorCzasy gdy dziadkowie wolny czas spędzali tylko przed telewizorem to już przeszłość. Seniorzy się uczą, uprawiają sporty i doskonale się bawią. Rozpoczęła się własnie rekrutacja do Akademii Seniora, która zapraszam wszystkie osoby po 50. roku życia.

Uczestnicy Akademii Seniora mogą brać udział w wykładach na takie tematy jak zdrowie i uroda, kursach językowych, komputerowych, ekologicznej jazdy samochodem, czy zajęciach z samoobrony.

Realizowany jest jeszcze wakacyjny program Lato na 5.0+, podczas którego organizowane są miedzy innymi zajęcia jogi na Cytadeli oraz nauka śpiewu w chórze. Akademia Seniora, do której rozpoczęły się zapisy, będzie całorocznym rozwinięciem tego projektu.

Oferta zajęć jest bardzo różnorodna. Podczas wykładów poznać będzie można bliżej takie religie jak judaizm, prawosławie i islam, dowiedzieć się więcej o finansach i prawie, ale też poznać sposoby dbania o zdrowie i urodę po 50-tym roku życia. Ciekawie także zapowiadają się zajęcia dzięki którym zbadać będzie można swoje pochodzenie i nauczyć się, jak przygotowywać drzewo genealogiczne. Te ostatnie zajęcia odbywać się będą między innymi w Archiwum Państwowym.

Zachęcamy także do spotkań poświęconych podróżom, podczas których posłuchać będzie można także opowiedzieć o własnych przygodach.

W myśl zasady w zdrowym ciele, zdrowy duch organizowane będą także zajęcia sportowe. Oprócz zajęć z nordic walking znajdują się także zajęcia z ćwiczeniami wspomagającymi kręgosłup, pokazy korzystania z siłowni dla osób 50+ oraz zajęcia samoobrony. Obok sportu ważna jest także rozrywka. Stąd propozycja dla osób towarzyskich: wspólne wypady na kręgle, gry karciane i planszowe, projekcje filmowe, „wietrzenie szaf i kredensów”, czyli wymienianie się posiadanymi rzeczami oraz poszukiwanie miejsc atrakcyjnych i przyjaznych seniorom. To także wyjścia do teatrów, galerii i muzeów oraz wzajemne informowanie się o ciekawych wydarzeniach odbywających się w mieście.

By zapisać się na interesujące seniorów zajęcia trzeba się skontaktować z Akademią osobiście (ul. Dąbrowskiego 9/11 lokal 4;  Poznań 60-838) lub telefonicznie – 61 22 30 448. Można również wypełnić tutaj formularz internetowy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz