Aglomeracja

Chmura pyłu już nad Poznaniem

Poziom pyłu 25.05.2011  Foto: Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Poziom pyłu 25.05.2011 Foto: Polska Agencja Żeglugi PowietrznejChmura pyłu wulkanicznego dotarła nad Poznań. Nie powoduje to jak do tej pory żadnych utrudnień w ruchu lotniczym.

Stężenie pyłu nad naszym kraju jest na tyle małe, że Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie przewiduje żadnych utrudnień komunikacyjnych.

Jak informuje PAŻP jedynie w północno – zachodniej części polskiej przestrzeni powietrznej znalazły się śladowe ilości pyłu wulkanicznego do 2000 ľg mikrogramów w metrze sześciennym powietrza.

Zgodnie z międzynarodowymi normami, takie wielkości nie stanowią zagrożenia dla ruchu lotniczego, który w polskiej przestrzeni powietrznej odbywa się normalnie – informuje Grzegorz Hlebowicz z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Od rana ruch na Ławicy przebiega zgodnie z rozkładem lotów. Są tylko niewielkie opóźnienia. Wszystko wskazuje na to, że tym razem aktywność wulkanu w Islandii nie wywoła takiego zamieszania jak w ubiegłym roku. Zdaniem PAŻP najgorsze mamy już za sobą.

Bieżącą sytuację lotniczą w Europie możesz sprawdzić tutaj. Na zdjęciu poniżej widać gdzie w tej chwili znajduje się chmura pyłu wulkanicznego.

chura pylu nad Poznaniem Foto: flightradar24

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz