Sport

Za kulisami Halowych Mistrzostw w Hokeju na Trawie

seniorki  Foto: PZHT

Do Poznania przyjadą najlepsze na świecie drużyny hokeja na trawie. O kulisach tej największej w tym roku imprezy sportowej rozmawialiśmy z Dariuszem Kurcem z Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Oprócz spraw typowo sportowych dowiecie się co jedzą, co zobaczą, ile wody wypiją zawodnicy podczas całej imprezy. Sprawdzimy również, czy oprócz emocji sportowych czekać nas mogą również emocje “sercowe”.

Namawiamy oczywiście do kibicowania naszym osobiście w halach MTP. Być może zobaczymy również gości zwiedzających nasze miasto. Ile osób przyjedzie do Poznania?

Dariusz Kurc - Polski Związek Hokeja na Trawie

Hokej na trawie to gra zespołowa, wymagająca solidnego przygotowania. Za chwilę dowiemy się co specjalnego jedzą zawodnicy, ale podczas meczu muszą uzupełniać płyny – ile wody zostało dla nich przygotowane?

”Dariusz

Mecze rozgrywane będą w halach MTP, a więc o trawie nie ma mowy. Zawodnicy pojawią się na parkiecie?

”Dariusz

Jedną z imprez towarzyszących będą Mistrzostwa dziecięce rozgrywane w kilku halach na terenie Poznania

”Dariusz

Ponieważ o jak najlepsze miejsca walczyć będą również panie zainteresowało nas, czy jest to pod tym względem sport atrakcyjny, czy sportsmenki biegające za piłeczką ubrane są bardziej jak florecistki czy jak tenisistki. O tym już za chwilę opowie Dariusz Kurc. Zacznijmy jednak od spraw “lokalowych”. Poznań o organizację tych Mistrzostw musiał walczyć między innymi z Niemcami i Francją. Dlaczego wybrano właśnie tereny MTP?

”Dariusz

Z Dariuszem Kurcem rozmawiali Przemek Dzięgiel i Andrzej Gogulski.

seniorki Foto: PZHT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz