K U L T U R A

Pomysły na lepszyWEEKEND

warsztaty plastyczne na Zamku  Foto: CK ZAMEK

warsztaty plastyczne na Zamku Foto: CK ZAMEKPrzedstawiamy nasz subiektywny wybór weekendowych propozycji.

PIĄTEK

Dzisiaj w kinach pojawi się kilka nowości. Najciekawiej zapowiada się fiński film Para do życia. Film jest ciągiem wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem. Miejscem, w którym mogą wyznać swoim przyjaciołom najbardziej intymne historie. Zważywszy na stereotyp ciążący na Finach, ich szczerość wydaje się czasem szokująca. Fińscy mężczyźni potrafią mówić o swoich najintymniejszych uczuciach ze swobodą, jakiej pozazdrościliby im choćby bohaterowie Woody’ego Allena. Absolutny brak tabu, w tym także dotyczących nagiego ciała, umiejętność oczyszczającego płaczu, bezwzględność w analizie własnych emocji, ujmująca czułość, z jaką opowiadają o najbliższych… Wszystko to odsłania inną twarz Finlandii, o lata świetlne odległą od obrazu Finów jako niezbyt rozgarniętych mruków. Oglądając film można odnieść wrażenie, że pobyt w saunie i możliwość zwierzeń jest dla Finów sensem i celem życia. By w każdej chwili móc się w niej znaleźć, budują je właściwie wszędzie: w starej ładzie na środku pola, w namiocie pośrodku lasu, przyczepie kempingowej, a nawet w budce telefonicznej!

O pozostałych premierach kinowych przeczytacie tutaj.

SOBOTA

Zacznę od propozycji dla całej rodziny, którą ma Pracownia Sztuka Puka. Właśnie w sobotę odbędą się niecodzienne warsztaty wyrobu mydeł glicerynowych. W czwartek co prawda wszystkie miejsca były zajęte, ale zaczęto tworzyć kolejne grupy, zatem warto być może zadzwonić. Zajęcia polegają na samodzielnym wykonaniu kostek kolorowego mydła o rozmaitych zapachach, wzorach i kolorach. Więcej o sobotnich warsztatach, które dla pierwszej grupy rozpoczną się o godzinie 10:00,  możecie przeczytać tutaj.

Ciekawe mogą także być warsztaty neuroestetyczne dla gimnazjalistów w Muzeum Narodowym. Ich tematem będą iluzje wzrokowe. Zatem zaproszenie na te zajęcia powinni przyjąć nie tylko miłośnicy fizyki. Tutaj także ilość miejsc jest ograniczona! Jak się skontaktować możecie przeczytać tutaj.

Na sobotni wieczór polecamy recital piosenek francuskich Bo moje usta powiedzą ci o mojej miłości. Izabella Tarasiuk wyśpiewa najpiękniejsze piosenki z repertuaru Aznavoura, Piaf, czy Brela, tworząc muzyczną opowieść o miłości. Zapraszamy na ten koncert do Piwnicy Pod Blaszanym Kurem (Plac Kolegiacki 14) – początek o godzinie 20:00.

NIEDZIELA

Fani solidnej muzyki z pewnością ściskają w garści bilety na koncert KULTu, ale są też osoby, które dopiero teraz zaczynają planować weekend. Ta kultowa kapela zagra w Murowanej Goślinie. Po szczegóły koncertu odsyłamy tutaj.

Bardzo dużo propozycji (nie tylko niedzielnych) ma CK ZAMEK. Coś dla siebie znajdą i duzi i mali. Mamy nadzieję, że wybierzecie coś dla siebie z tej bogatej oferty, którą znajdziecie tutaj.

Więcej zaproszeń na imprezy w sobotę znajdziecie tutaj, a na niedzielę tutaj.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz