POZnań

Co robić z nadmiarem śniegu?

panorama snieg  Foto: sxc

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań… Z białego puchu zalegającego ulice i chodniki cieszą się ostatnio tylko dzieci. Mniej powodów do zadowolenia mają dorośli. Jedni dla tego, że mają przez niego problem z poruszaniem się po mieście i z parkowaniem swojego samochodu, inni dlatego, że muszą go uprzątać. Niestety napadało go tyle, że samo odśnieżanie już nie pomaga. Śnieg trzeba wywieźć. Gdzie? Urząd Miasta podpowiada.

panorama snieg Foto: sxc

Śniegu nie można składować między innymi pod drzewami czy w miejscach, w których topniejący śnieg mógłby spowodować podtopienia pobliskich budynków. W Poznaniu można go składować w pobliżu mostu Lecha przy ulicach Arcybiskupa Augusta Hlonda i Serbskiej.

Śnieg, który leży w tej chwili na ulicach jest często zanieczyszczony między innymi chlorkami. Dlatego wyznaczono miejsce sąsiadujące z dużym naturalnym odbiornikiem wód roztopowych. Topnienie śniegu w takim miejscu spowoduje, że wraz z topniejącą wodą zanieczyszczenia ulegną dużemu rozcieńczeniu.

Interwencje dotyczące zimowego utrzymania dróg zgłaszać można do Straży Miejskiej – całodobowy, bezpłatny nr telefonu 986. Interwencje dotyczące zimowego utrzymania dróg będących w administracji Zarządu Dróg Miejskich zgłaszać można całą dobę pod nr tel. 61 64-77-231.

gdzie można składować śnieg Foto: UMPozniania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz