KKS Lech Poznań – Polonia Bytom 1:0 (relacja na żywo)

Lech Poznań - Polonia Bytom 3:0 (8.05.2010 r.)  Foto: Piotr Rychter

Lech Poznań - Polonia Bytom 3:0 (8.05.2010 r.) Foto: Piotr Rychter14. kolejka Ekstraklasy. Lech Poznań podejmuje u siebie Polonię Bytom. Oba zespoły znalazły się w kryzysie. Były trener Polonii Jurij Szatałow postanowił przenieść się do Cracovi, a jego miejsce zajął Jan Urban. Przez Lecha także przeszło trzęsienie ziemi.  Jacek Zieliński stracił posadę trenera,a jego miejsce zajął Jose Maria Bakero.

Biorąc pod uwagę ostatnie trzy mecze, Polonia Bytom nie przegrała żadnego i zgromadziła 7 punktów. Lech natomiast zgromadził tylko 3 punkty (licząc zaległy mecz z Ruchem). Mimo tego specjaliści uznają Lecha za faworyta tego spotkania.

Czy Lech przezwyciężył kryzys i może nadal liczyć się w walce o Mistrza Polski?

Zapraszamy na relację na żywo, która rozpocznie się około 16:45.

Fotorelację z meczu znajdziesz TUTAJ.

1 - 0

Polonia Bytom

• 90'+4 i sędzia kończy spotkanie...chociaż nie ma co się dziwić kibice Lecha nie są zadowoleni z gry swoich ulubieńców. Lech Poznań wygrał z Polonią Bytom 1:0.
  • 90'+4 ostatni strzał na bramkę w wykonaniu Polonii szczęsciem Kotorowski w dobrym miejscu
  • 90'+3 akcja mogła zaskoczyć...ale skończyla się sztuczkami które dały spalonego
  • 90'+2 podwójny faul na Rudnevisie ale tylko wolny w lewym rogu pola karnego gości
  • 90'+1 za symulowanie faulu żółta kartka dla Tymiński
  • 90' zmiana w drużynie Polonii schodzi Ujek a w jego miejsce wejdzie Podstawek
  • 89' Radzewicz dośrodkowuje w pole karne Lecha na szczęście piłkę główkuje obrońca Lecha i jest aut
  • 88' Rudnevs dośrodkowuje do Kryvetsa! ale niestety piłka kopnięta za mocna i mimo wysiłków Krywets nie doskakuje do niej
  • 87' Henriquez stracił piłkę w środku pola i groźna akcja gości na szczęście w okolicy był Możdżeń który wybił piłkę na aut
  • 86' Hricko dostał żółtą kartkę. I rzut wolny po faulu Hricko przestrzelił Kiełb
  • 85' chaos w szeregach Lecha...i wolny dla Lecha po któym piłka w rękach Gąsińskiego
  • 84' wolny dla Lecha przy linii autowej na wysokości pola karnego gości
  • 83' ogrome zamieszanie pod bramką Lecha piłkę wybija Wojtkowiak ale trafia w poprzeczkę swojej bramki! Kibice kwitują to ogromnymi gwizdami
  • 82' dośrodkowanie gości przerwane przez Kototorowskiego
  • 81' Rudnevs w przedpolu bramkowym podaje do Kiełba jednak ten nieczysto trafia w piłkę którą odbija Gąsiński
  • 80' gra Lecha jest dosyć chaotyczna...właśnie Kiełb będąc w środku pola nie miał zupełnie do kogo zagrać na szczęście pojawił się Djurdievic.. jednak cała akcja skończyła się tylko autem
  • 79' Radzewicz z lewego rogu pola karnego Lecha lobuje obronę podając w przed pole bramkowe ale zrobił to za mocno i grę wznowu Kotorowski
  • 78' po fatalnej pomyłce gości w obronie piłką przeleciała ponad bramkarzem i wystarczyło dobić ją główką ale niestety Bosacki chyba nadal boi się o głowę
  • 77' przytrzymywany Henriquez i wolny dla Lecha, jednak sędzia musiał obu zawodników uspokajać
  • 76' Możdżeń próbuje lewą stroną boiska przedżeć się pod pole karne gości jednak wywalczył tylko aut
  • 75' zmiana w drużynie Lecha, zejdzie Stilic za którego zagra Djurdievic
  • 73' na boisku wyraźnie dominuje Poloniaatakując co chwilę bramkę Lecha, i znowu Hricko strzelał z dystansu na szczęscie Kotorowski złapał piłkę
  • 72' Kryvets podaje do ustawionego w środku pola Rudnevsa jednak ten po chwili gubi piłkę i przez chwilę kontrolują ją goście
  • 69' bramka dla Polonii wisi w powietrzu....Hricko strzałem z 30 metrów strafia w poprzeczkę
  • 68' Kibole Lecha domagają się następnego gola, przybili są tak głośni jakby był komplet kibiców na trybunach
  • 68' Dośrodkowanie do Ujka na szczęscie przecięte przez obronę Lecha i piłka w rękach Kotorowskiego
  • 67' Kiełb próbuje strzelać z dystansu ale na tyle niefortunnie że piłka odbija się od Kryvetsai sędzia nie miał innego wojścia jak podyktować spalonego
  • 66' zmiana w drużynie Polonii, schodzi Jarecki a za niego zagra Vascak
  • 66' zmiana w drużynie Lecha, za Peszkę wchodzi Jacek Kiełb
  • 65' aut dla Polonii przy polu karnym Lecha, ale gra toczyła się tak czytelnie że Kotorowski ostatecznie złapał piłkę
  • 65' Peszko faulował ale skończyło się na upomnieniu
  • 64' wykonujący rzut wolny Kotorowski poślizgnął się na murawie, na szczęście nie minął się z piłką 🙂
  • 63' teraz inicjatywa po stronie Polonii i faulowany Wojtkowiak
  • 62' ajjj niewiele zabrakło Stilic dośrodkowuje w przedpole bramkowe ale niestety Rudnevs nie dochodzi do piłki
  • 62' Żytko upomniany przez sędziego po faulu za to że przytrzymywał piłkę
  • 61' Wojtkowaiak do Możdżenia ten prawą stoną biegnie w okolice prawego rogu boiska dośrodkowuje do Rudnevsa który nie zdąrzył do piłki
  • 60' Możdżeń po zamieszaniu w środku pola leży na murawie trzymając się za potylicę...na szczęście po chwili wstaje ale mimo to widać że nadal go boli
  • 58' Stilic strzela z wolnego w pole karne, piłka wraca do Możdżenia ten podaje na prawą stronę ale niestety nieporozumienie w szeregach Lecha i koniec akcji
  • 57' faulowany Wojtkowiak uderzeniem w twarz i zółty kartonik dla Sawali za to zachowanie
  • 56' Bosacki w pojedynku główkowym górą i przejmuje piłkę
  • 54' Injac zderzył się z jednym z Polonistów który nie wstaje z murawy...zostaje zniesiony przez pomoc medyczną
  • 53' Peszko faulowany, zmiana w Lechu schodzi Wilk a za niego grać będzie Możdżeń
  • 52' Radzewicz strzela z dystansu, Kotorowski rzuca się w lewy róg bramki ale nie musiał się trudzić bo piłka wyleciała po za pole i grę wznowi bramkarz
  • 50' Lech jakby się znowu pogubił...strata piłki i kontra gości na szczęście ostatnie podanie było za mocne i grę wznowi Kotorowski
  • 49' duży błąd obrony Lecha i goście mieli dobrą szansę na zdobyci ebramki kontaktowej. Na szczęście Arboleda zagrodził drogę do piłki i Kotorowski mógł ją złapać tuż przy linii kończącej pole karne.
  • 48' Telichowski lewą stroną boiska po złej interwencji oborny Lecha biegnie w kierunku pola karnego ale na szczęście piłka ostatecznie wybita zostaje na aut...Polonia w dziesiątkę przez chwilę, Jarecki opatrywany przez medyków
  • 47' Peszko fauluje i wolny dla Polonii
  • 47' bardzo ładne rozciągnięcie gry przez Polonię i podanie od Jareckiego, fakt że za mocne ale wyglądało bardzo ładnie
  • 46' i rozpoczyna się druga połowa spotkania przy ulicy Bułgarskiej
  • 45'+2 sędzia kończy pierwszą połowę spotkania
  • 45'+1 sędzia jeszcze upomina zawodników obu drużyn że nie będzie tolerował takiego zachowania
  • 45'+1 wolny dla Lecha w lewym rogu pola karnego gości około 4 metrów od linii pola
  • 45'+1 Rudnevs otrzyma żółtą kartkę po tym jak został sfaulowany... otrzymał ją za niesportowe zachowanie w obec faulowanego
  • 45' Kryvets, Peszko, Injac! i niestety piłka odbija się od obrońców
  • 44' główka w kierunku bramki Kotorowskiego...ale nie dosyć dziwna decyzja bramkarza, który w ostatniej chiwli rzucił się by ją łapać
  • 44' Henrqiquez stracił piłkę i mamy kontrę gości
  • 43' Radzewicz upomniany przez sędziego za opóźnianie rozpoczęcia autu przez Lecha
  • 42' rzut wykona Kobylik....dośrodkowanie i Kotorowski łapie piłkę do której nie ruszył żaden napastnik gości
  • 42' teraz sędzia dyktuje wolnego dla Polonii mimo że powinien być dla Lecha...
  • 41' Stilic faulowany przed polem karnym gości ale sędzia nie zauważa tego
  • 40' Arboleda przecina główkę Podstawka
  • 40' zbyt mocne podanie Wilka do Rudnevsa wbigającego w pole przed bamkowe i znowu jęk zawodu na trybunach...
  • 39' Henriquez faulowany
  • 36' rożny dla Lecha, dośrodkowanie do Wojtkowiaka i znowu piłka mija słupek o centrymentry
  • 36' Stilic odtrzymał podanie w środku pola, po prawej ma Peszkę a po lewej Rudnevsa... jednak ten prowadzi piłkę dalej i strzela ale piłka odbija się od obrony
  • 35' rewelacyjna interwencja Arboledy, ktory w pojedynkę zatrzymał napastnika gości w polu karnym Lecha
  • 34' piękne dośrodkowanie do Rudnevsa i główka! piłka dosłownie musnęła poprzeczkę
  • 33' Stilic do Rudnevsa ten ponad głową obrony przebija podbijając piłkę piętą do Stilica ale niestety akcja kończy się przejęciem pilki przez gości
  • 32' aut dla gości przy linii środkowej boiska
  • 32' Lechici wyglądaja na trochę przygaszonych i grają dosyć ospale
  • 30' jendnak znowu wolny dla Lecha
  • 30' Polonia jakby się bardziej ośmieliła i przejęła inicjatywę na boisku
  • 29' i kolejny faul tym razem Injac leży na murawie
  • 29' Hriko fauluje Henriqueza ale na szczęście dla faulującego obyło się bez kartki
  • 27' zamieszanie w polu karnym Lecha...pojedynek Henriquez Sawala wygrywa ten ostatni strzelając na brakę Lecha. Na szczęscie strzał ponownie bardzo niecelny, choć sytuacja wyglądała groźnie.
  • 27' rzut nwolny dla gość przy środkowym kole boiska
  • 25' piękne przejęcie przez Arboledę, który środkiem pola biegnie w kierunku pola karnego gości, pod nogami obrony podaje do Peszki ten z prawej strony dośrodkowuje do Rudnevsa i tylko centymetry dzieliły Polonię od straty bramki
  • 23' po dośrodkowaniu Ujek próbuje strzelać ale daleko od słupka i grę wznowi Kotorowski
  • 23' Henriquez! niestety nie dał rady dwóm obrońcom i kontra Polonii
  • 22' faulowany WIlk tuż przy polu karnym Lecha
  • 20' Wilk lewą stroną mija obrońców podaje do Henriqueza ale piła na aucie wybita przez obronę Poloni
  • 20' podanie Henriqueza w pole karne ale neistety za mocno żeby Peszko czy Rudnevs do niego doszli
  • 19' Henriquez walczy jak lew! przepisowo odbiera piłkę każdemu kto sanie mu na drodze!
  • 18' aut dla Lecha przy polu karnym Poloni wykona Henriquez
  • 17' bardzo ładne rozegranie Henriqueza i Bosackiego, obronili zespół przed strata piłki tuż przy swojej bramce
  • 15' Henriquez próbuje przedrzeć się środkiem pola, podaje górną piłką do Rudnevsa ale niestety bardzo niecelnie i akcja przerwana przez obronę
  • 15' Stilic faulowany tuż przed polem karnym gości ale sędzia nie traktuje tego jako przewinienia i gra toczy się dalej
  • 14' Rudnevs dostaje nieczyste podanie z prawej strony w polu karnym i niestety nie miał także wsparcia innego zawodnika by wykończyć sytuację
  • 13' niebezpieczna sytuacja w polu karnym Lecha...ale sytuacja wyjaśniona i Stilic przejmuje inicjatywę, biegnie w strone pola kaenego gości ale znowu trochę za długo się zastanawiał i za daleko wysłał piłkę przed siebie tak że obrońca i bramkarz do niej dobiegli...Semir także zdąrzył i wywalczył rożny
  • 12' Kotorowski ma kolejną okazję złapać piłkę która nie moga sprawić mu żadnego problemu
  • 11' Peszko faulowany leży na murawie tuż za linią autową już biegną do niego medycy ale gra toczy się dalej
  • 11' Arboleda połowę boiska przebiegł bez trudu mijając zawodników gości, jednak kilka metrów przed polem karnym gości obrona powstrzymała jego rajd
  • 10' goście rozciągnięci w środku pola póki co nie bardzo mają co zrobić
  • 9' Stilic lewą stroną wchodzi na pole karne gości! ale za długo czekał na podanie do Rudnevsa i akcja przerwana przez obronę
  • 8' ładnie wykonany wolny chociaż piłka minęła się ze słupkiem po niewłaściwej stronie
  • 7' wolny dla Lecha około 30 metrów od brakmki gości
  • 6' Wilk ze środka pola do Peszki ten do Injaca! i po chwili zamieszania pod bramką goool! Rudnevs dał prowadzenie Lechowi
  • 5' Radziewicz próbował podawać z lewej strony w pole karne ale zrobił to tak niedokładnie że obrona nie miała problemów z przerwaniem akcji
  • 4' teraz kontra Polonii trzech zawodników biegnie w kierunko pola karnego Kotorowskiego ale ostateczny strzał nie sprawił problemu bramkarzowi Lecha
  • 4' nieśmiała próba ataku polejorza na bramkę ale skoczyło się wybiciem z pola karnego
  • 3' strata piłki przez Henriqueza w środku pola, podanie do przodu przez gości... na szczęście Arboleda przecina podanie i to by było na tyle z ataku gości
  • faulowany Kryvets, ale póki co sędzia upomina
  • 1' i mamy pierwszy aut w środu pola dla gości
  • 1' sędzia Stefański rozpoczyna spotkanie. Zawodnicy Polonii w czarnych strojach, a Lechici tradycyjnie już niebieskie stroje z białymi pasami i biłami podkolanówkami.
  • 16:58 trwa prezentacja zespołow... no teraz słychać fantastycznie Kiboli Lecha!
  • 16:55 Kibice Poloni wypełnili cały sektor jaki został dla nich udostępniony. Bardzo głośno ich słychać... Kiboli Lecha nie słychać, oszczędzają gardła na mecz?
  • 16:50 kibiców na stadionie przybyaw z każdą chwilą, Na murawie właśnie trwa pokaz przed meczowy dziewczynek z Kolejorz Girs Junior.

Kotorowski, Arboleda, Wilk, Kryvets, Stilic, Rudnevs, Peszko, Bosacki, Injac, Wojtkowiak, Henriquez
Rezerwowi: Buric, Djurdievic, kiełb, Tshibamba, Kikut, Możdżeń, Golla
Trener: Jose Maria Bakero

Gąsirowski, Hricko Peter, Hanek, Telichowski, Radzewicz, Sawala, Kobylik, Jarecki, Tymiński, Ujek
Rezerwowi: Juszczyk, Killar, Vascak, Podstawek, Milenkovic, Mysona
Trener: Jan Urban

Sędzia główny: Daniel Stefański
Widzów: 21605