Jeżyce Nowe Miasto Stare Miasto

WEEKENDOWE REMONTY I UTRUDNIENIA NA DROGACH

uwaga roboty!Lubimy narzekać. Jako naród oczywiście, choć bywają wyjątki. Można się w tym utwierdzić słuchając na przykład kierowców jeżdżących przez Poznań. Na co narzekają? Że są remontowane drogi, więc powstają korki. Ale idę o zakład, że narzekali by też, gdyby tych remontów nie było. Gdzie ruszyły lub rozpoczną się w weekend kolejne remonty?

Będzie ich kilka w różnych częściach miasta.

NOWE MIASTO – ulica Bałtycka

Dziś rozpoczęły się prace na ulicy Bałtyckiej przy Syreniej. To okolice zakładów Unilevera. Codziennie przejeżdża tędy kilkadziesiąt tysięcy samochodów korzystających z tej obwodnicy. Przez ten weekend prowadzone będą roboty melioracyjne. Choć odbudowa i konserwacja rowu przydrożnego prowadzone będą na poboczu ulicy trzeba się jednak liczyć ze zwężeniem jezdni oraz z przerwami w ruchu na czas dowozu materiałów budowlanych oraz wywozu humusu.

CENTRUM POZNANIA – ulica Ogrodowa

Remont trwa również ul. Ogrodowej. Miedzy ulicą Półwiejską a Ratajczaka obowiązywać będzie jeden kierunek ruchu. Zaczął on obowiązywać dziś i trwać będzie do 25 października. Podczas remontu nawierzchni samochody będą mogły jechać od ulicy Piekary w kierunku ul. Ratajczaka.

JEŻYCE – ulica Kościelna

W weekend rozpocznie się też kolejny etap remontu na ulicy Kościelnej. Trwa tam wymiana nawierzchni. W ten i kolejny weekend (16-17 oraz 30-31.10) zamknięty zostanie dla samochodów lewy pas zachodniej jezdni na odcinku około 300 metrów od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego oraz lewy pas wschodniej jezdni przy skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego. Zostanie też wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kościelnej i Dąbrowskiego. Ruchem na skrzyżowaniu kierować będzie policja.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz