F1 NA TORZE POZNAŃ

Robert Kubica Foto: Renault PolskaW sobotę rozpocznie się impreza, która rozpala wyobraźnię kibiców F1. Na Torze POZNAŃ odbędzie się N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW, na której pojawi się Robert Kubica i jego bolid.  Będą także bolidy Formuły Renault 2000, oraz Nowe Renault Megane Trophy. Roberta Kubicę pędzącego po torze będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę. Za darmo!

Wszystko rozpocznie się już o godzinie 9:00 i potrwa aż do 18:30. Na gości, którzy zjawią się na Torze POZNAŃ czekać będą symulatory F1, pit stop (zmiana kół na czas), human joystick (gra, w której widownia steruje samochodem na ekranie za pomocą ruchu rąk), show-car (replika 1:1 bolidu F1), monidła (czyli specjalne ekspozycje fotografii Renault F1 Team, dzięki którym każdy może mieć zdjęcie z Robertem Kubicą), butik z oryginalnymi gadżetami zespołu Renault F1 Team oraz niezwykłe zabawy F1 dla rodzin z dziećmi.

Impreza dla miłośników sportów motorowych nie może odbyć się bez eksperta doskonalenia techniki jazdy, który przygotował na sobotnie spotkanie specjalne ćwiczenia w alkogoglach i na trolejach. Nie zabraknie również  ekspozycji samochodów rajdowych Renault Zdunek Clio Cup. Fani motoryzacji zobaczą na miejscu najnowszą gamę modeli sportowych Renault, w tym m.in: Lagunę Monaco GP, Megane Coupe-Cabriolet, Clio Gordini, Clio RS, Twingo RS.

Jerome d Ambrosio Foto: RENAULT POLSKA

Gwiazdą całej imprezy będzie z pewnością Robert Kubica. To ze względu na niego przybędą do Poznania goście z całej Polski. Mistrz kierownicy przywita się z nimi o 11:45. Będziemy mogli zobaczyć go na Torze POZNAŃ najpierw za

kierownicą Megane CC, a później w Renault Megane Coupe GT Robert Kubica. Po tym przejeździe będzie szansa na zdobycie autografu Roberta Kubicy. Kilka minut po godzinie 15:00 jedyny polski kierowca F1 ponownie pojawi się na torze, tym razem w Nowym Renault Megane Trophy o mocy 360 KM.

WIADOMOŚĆ Z OSTATNIEJ CHWILI: Wraz z Robertem Kubicą do Polski przyjedzie kierowca rezerwowy zespołu Renault F1 Team, Jerome d’Ambrosio. Młodego Belga widzowie N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW zobaczą na Torze Poznań m.in. za kierownicą samochodu wyścigowego Renault Megane Trophy.

Swoje umiejętności zaprezentuje także Karolina Czapka, Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski. Karolina Czapka poprowadzi Megane Trophy a panowie bolidy Formuły Renault 2000.

Robert Kubica, bolid Renault F1 Team Foto: Renault PolskaGODZINA ZERO to godzina 16:00. Wtedy właśnie na Torze POZNAŃ zapanować ma atmosfera Grand Prix Formuły 1. Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team, który osiąga prędkość 100 km/h w czasie 2,6 s! Samochód wraz z kierowcą waży 620 kg, czyli ponad 300 kg mniej niż np. Renault Twingo. Silnik, w który wyposażony jest ten niezwykły samochód, wytwarza przy najwyższych obrotach hałas o natężeniu 130 dB, czyli porównywalny do startu odrzutowca. Brzmi TAK:
Silnik Bolidu F1

Podczas sobotniej imprezy N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW odbędzie się również próba bicia rekordu Guinnessa, w której brać udział mogą wszyscy właściciele samochodów Renault – przeczytaj więcej TUTAJ.

Oto szczegółowy program N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW:

9:00 – oficjalne otwarcie bram toru
animacje i konkursy na scenie oraz atrakcje w miasteczku F1, w tym między innymi*:
– pit stop, czyli zmiana kół na czas
– human joystick, czyli interaktywna gra zespołowa, w której widownia za pomocą ruchu rąk steruje pojazdem na ekranie
– symulatory Formuły 1
– mini tor F1, na którym w wyścigu może jednocześnie brać udział 6 osób
– padok Formuły 1
– padok Formuły Renault 2.0
– padok Renault Trophy i Renault Megane GT
– bolid F1 – replika 1:1 prawdziwego bolidu F1
– butik Renault F1 Team – oryginale gadżety Renault F1 Team
– Szkoła Jazdy Renault – ekspert doskonalenia techniki jazdy
– miasteczko Renault Zdunek Clio Cup – samochody rajdowe i zawodnicy Pucharu
– zespół motocyklowy POLand POSITION – wśród zawodników: Przemek Saleta i Bartek Ogłaza
11:45 – 11:55 – przybycie na tor Roberta Kubicy i powitalne okrążenie po torze w Megane CC

11:55 – 12:15 – przekazanie Kubicy samochodu z limitowanej serii “Renault Megane GT Robert Kubica”

12:15 – 12:35sesja autografów Roberta Kubicy

15:15 – 15:40 – Robert Kubica na torze w Renault Megane Trophy

15:40 – 15:55 – przejazdy po torze: Renault Megane Trophy (Karolina Czapka) i Formuła Renault 2000 (Maurycy Kochański i Jakub Śmiechowski)

16:00 – 16:20przejazd Roberta Kubicy po torze bolidem Renault F1 Team

16:30 – 16:40 – pożegnanie z Robertem Kubicą na torze, przejazd Megane CC

17:30 – próba bicia światowego rekordu na przejazd największej kolumny aut Renault

18:30 – zakończenie imprezy

* wszystkie atrakcje są otwarte dla publiczności w godzinach 9.00 – 18.30.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz