K U L T U R A

Animator dla dzieci

Festiwal Animator 2011  Foto: Festiwal Animator 2011

Festiwal Animator 2011 Foto: Festiwal Animator 2011Od piątku trwa w Poznaniu Festiwal Animator w ramach którego zobaczyć można najlepsze produkcje dla dorosłych, ale jest także część przeznaczona z myślą o dzieciach. O niej właśnie rozmawialiśmy z Anną Przygocką.

Na co mogą liczyć w tym roku dzieci, które wybiorą się na festiwal? Będzie kilka filmów pełnometrażowych, oraz kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych pokazywanych w specjalnie przygotowanych zestawach w kinie Muza i Apollo.

Anna Przygocka

Który film pełnometrażowy warty jest szczególnej uwagi, na który warto się wybrać, czy jest jakaś perełka?

Anna Przygocka

Z reżyserem będzie można spotkać się po seansie w kinie Apollo w środę 20 lipca. Przed tym seansem odbędą się warsztaty filmowe dla dzieci.

Animator dla dzieci to także specjalne pokazy dla maluchów, czasami dla takich, które do kina przyjadą w wózkach.

Anna Przygocka

Aby zapewnić sobie bezpłatne miejsca na tych seansach warto zadzwonić: 61 64 64 479, a warto bo filmy dla najmłodszych miłośników dobrego kina zostały specjalnie z myślą o nich dobrane. Przedstawione historie powinny przemówić do ich wyobraźni.

Festiwal Animator to pokaz najlepszych filmów animowanych, choć ich estetyka odbiega od tego, do czego dzieci są przyzwyczajone oglądając przeważnie animacje komputerowe bądź super produkcje dużych wytwórni.

Anna Przygocka

Jak przyznaje Anna Przygocka oglądanie filmów z wytwórni Disneya czy produkcji nie jest zła, ale nie należy ograniczać poznawania animacji tylko do takich filmów.

Anna Przygocka

Tworzenie filmów animowanych dla dzieci wcale nie jest proste, bo taki widz jest niezwykle szczery.

Anna Przygocka

W poznaniu magicznego świata animacji z pewnością pomogą warsztaty. Niestety wszystkie przygotowane miejsca zostały zajęte.

/

Z Anną Przygocką w Radiu Afera rozmawiali Przemysław Dzięgiel i Andrzej Gogulski.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz