05lis14:3016:30Bałtyk | Sala Charlie | Kino MaltaKino Malta

Kino Malta Foto: materiały promocyjne

Szczegóły

“Bałtyk” – film opowiadający o miłości do pracy i drodze do odnalezienia siebie

Wśród szumu fal Bałtyku i wirujących piasków Łeby, w niewielkiej wędzarni ryb, rozgrywa się historia Mieci – twardej kobiety, która przez dekady wplatała swoje życie w aromaty wędzonych ryb. Film “Bałtyk” to nie tylko opowieść o tradycji i pasji, ale także poruszająca refleksja nad tym, co dzieje się, gdy praca staje się całym naszym światem.

Miecia, grana przez utalentowaną aktorkę, emanuje energią i siłą, które przyciągają do niej zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów. Jej wędzarnia, będąca miejscem spotkań i wspólnych chwil, z każdym dniem staje się nie tylko gastronomiczną legendarnią, ale także ważnym punktem na mapie kulturalnej Łeby. Twórcy filmu doskonale oddają atmosferę tego miejsca – zmysłowo oddają dźwięki wytwarzania rybnych przysmaków, zapach dymu oraz urok morskiej przyrody.

Jednakże film nie boi się stawić czoła trudnym tematom. Gdy Miecia zaczyna odczuwać problemy zdrowotne, życie, które do tej pory wydawało się tak pewne i stałe, nagle staje na głowie. W obliczu zmieniającej się rzeczywistości, Miecia staje przed niełatwym pytaniem: jak odnaleźć swoje miejsce w świecie poza smakiem wędzonej ryby? Problem ten dotyka nie tylko jej samej, ale także rodzinę i przyjaciół, którzy muszą zaakceptować nową rzeczywistość.

Film przepełniony jest emocjami i autentycznymi relacjami – pokazuje, jak praca może stać się nie tylko źródłem utrzymania, ale także sposobem na wyrażanie siebie. Sztuka wędzenia ryb staje się metaforą życiowych wyborów i dylematów, a Miecia zyskuje nowy wymiar jako postać z wieloma warstwami.

Realizacja “Bałtyku” zachwyca także wizualnie. Reżyser z niezwykłą dbałością o szczegóły uchwycił piękno łebskiego krajobrazu, jednocześnie wpisując w to lokalne koloryt. Wraz z mistrzowską grą aktorską Mieci i ciekawym wsparciem postaci drugoplanowych, film składa hołd codziennemu życiu i tradycjom, które często bywają niedoceniane.

“Bałtyk” to produkcja odważna – nie boi się pytać o sens pracy, pasji oraz wartości prawdziwych relacji międzyludzkich. Miecia zaprasza nas do wspólnej podróży przez wzloty i upadki, a widzowie są świadkami jej walki o to, by zrozumieć samą siebie poza etykietą “Królowej Łeby”. To film, który skłania do refleksji nad tym, co nas definiuje i jak ważne jest umiejętność odnajdywania balansu między pracą a życiem osobistym.

Z pewnością “Bałtyk” zyska uznanie zarówno wśród mieszkańców Łeby, jak i szerszej publiczności. To opowieść o miłości do morza i tradycji, a także o odwadze podejmowania trudu odkrywania siebie na nowo w zmieniającym się świecie. Każdy z nas znajdzie w niej coś dla siebie – bez względu na to, czy jesteśmy pasjonatami wędkarstwa, czy po prostu szukamy inspiracji do ulubieństw życia.

Termin

5 listopad 2025 14:30 - 16:30

Location

Kino Malta