Poznaniak walczy o medal Igrzysk Olimpiskich Tokio 2020

Tadeusz MICHALIK - KS Sobieski Poznań  Foto: materiały prasowe

Reprezentant klubu KS Sobieski Poznań Tadeusz Michalik wygrał w kategorii do 97 kilogramów dwie walki eliminacyjne w zapasach w stylu klasycznym i dzisiaj około 11:35 stanie do walki półfinałowej z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Musą Jewłojewem.

Dałem z siebie wszystko, to były 2 minuty wszystko albo nic. teraz muszę uspokoić emocje i iśc dalej – mówił wyraźnie wzruszony Michalik w rozmowie z TVP Sport po wygranym spotkaniu z reprezentantem USA.

Reprezentant Polski ma za sobą dwie zwycięskie walki. Rozstawiony z numerem 4 w turnieju olimpijskim Polak w swoim pierwszym pojedynku pokonał bardzo szybko Tunezyjczyka Haikela Achouriego 10:0. Pasywna postawa rywala spowodowała przyznanie punktu Michalikowi i sprowadziła Tunezyjczyka do parteru, co skrzętnie wykorzystał poznaniak. Po osiągnięciu przez Michalika dwucyfrowej przewagi walka została przerwana.

W spotkaniu przeciwko Amerykaninowi Tracym Gangelo Hancockiem w pierwszej części Michalik przegrywał 0:1, w drugiej rundzie ruszył do ofensywy i szybko objął prowadzenie, którego nie oddał już do końca. Ostatecznie zwyciężył 4:3, w efekcie czego awansował do półfinału. W nim zmierzy się z reprezentantem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego – Musą Jewłojewem.

Walkę będzi emożna obejrzeć ok godziny 11:35.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe