Leo pokonany przez kwalifikanta

Poznań Open 2021 (Aleksander Szewczenko - Leo Borg)  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Aleksander Szewczenko wygrał pewnie z Leo Borgiem 7:5, 6:2 i po raz pierwszy w karierze awansował do drugiej rundy turnieju rangi challenger. Mecz z loży honorowej obserwowały dwie legendy tenisa: Björn Borg i Wojciech Fibak.

Początek spotkania był bardzo nerwowy, zwłaszcza po stronie Borga. 18-latek popełniał proste błędy oraz nie mógł znaleźć odpowiedzi na dobry serwis rywala. W czwartym gemie nastąpiło jednak przełamanie w jego grze. Dzięki dobremu returnowi Szwed odebrał podanie Szewczence i wyszedł na prowadzenie 3:2. Rosjanin jednak szybko odrobił stratę i od stanu 4:4 wyraźnie zdominował rywala na korcie, wygrywając ostatecznie seta 7:5.

Druga partia spotkania rozegrała się pod dyktando Rosjanina. 20-latek co prawda stracił podanie w trzecim gemie, ale szybko odrobił stratę i narzucił swój rytm gry, zmuszając tym samym Borga do błędów. Dodatkowo Szwed nie mógł opanować złych emocji, co ostatecznie pogrążyło jego szanse na wyrównanie stanu meczu. Rosjanin wygrał ostatecznie 6:2, a cały mecz 2:0.

To było trudne spotkanie. Na początku popełniłem wiele błędów, których popełnić nie powinienem. Leo też grał dobrze, zwłaszcza w pierwszym secie. Jest to mój pierwszy challenger w karierze. Już teraz jestem zadowolony z wyniku, który osiągnąłem. Teraz mam zamiar przygotować się jak najlepiej do meczu kolejnej rundy i dać z siebie wszystko – w ten sposób swój dotychczasowy występ na kortach w Poznaniu podsumował Szewczenko.

Po spotkaniu odbyła się pokazowa sesja treningowa, w której dzieci grające na co dzień w szkole Parku Tenisowego Olimpia, miałby zagrać krótki mecz pod okiem Björna Borga oraz Wojciecha Fibaka.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter, © Karolina Kiraga-Rychter