Grunwald pokonał Ostrovię

WKS Grunwald Poznań - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Poznaniacy pokonali faworytów I ligi piłki ręcznej KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski 29:25 (14:15).

To był niezwykle wyrównany mecz. Pierwszy punkt zdobyli goście i tak do 18. minuty trwała wymiana punkt za punkt. Gościom udało się w końcu odskoczyć na dwa oczka, a chwilę później wojskowym udało się zremisować i na tablicy widniał wynik 11:11. W tym momencie gospodarze się zatrzymali, bardzo szybko stracili kolejne 3 punkty sami zyskując tylko jeden i tak na 4. minuty przed końcem spotkania Ostrovia prowadziła 11:14. O czas prosi trener gości Maciej Nowakowski i w poznaniaków wstępują nowe siły w ostatniej sekundzie wynik na tablicy zmienia się i goście prowadzą już tylko jednym punktem, jest 14:15.

Po przerwie sytuacja zdaje się nie zmieniać i walka punkt za punkt nadal trwa. W 41. minucie na tablicy widnieje wynik 20:19. Poznaniacy zaczynają dominować na boisku, i 9 minut później na tablicy widnieje wynik 25:20. Pewne rozprężenie w wojskowych szeregach i goście nadrabiają zgubione punkty. Na 3. minut przed końcem spotkania przewaga poznaniaków stopniała do 2. punktów, na tablicy mamy 27:25. Na szczęście obrona zagrała jak z nut i udało się nam zdobyć kolejne bramki.

WKS Grunwald Poznań – KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski  29:25 ( 14:15)

bramki dla Grunwaldu zdobyli: Daniel Bartłomiejczyk 2, Mateusz Pawłowski 1, Piotr Nowicki 2, Paweł Smoliński 3, Patryk Piechowiak 4, Damian Bajka 5, Michał Nieradko 6, Mikołaj Płoski 2, Filip Stachowiak 4

bramki dla Ostrovi zdobyli: Jakub Przybylski 1, Michał Bałwas 2 , Mikołaj Bestian 2, Damian Krzywda 5, Patryk Marciniak 11, Mateusz Wojciechowski 1, Mikołaj Przybylski 2, Ksawery Gajek 1