Siatkówka: poznańscy młodzicy w półfinałach

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Młodzików - Enea Energetyk P  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Od czwartku do niedzieli w ośmiu miastach rozegrane zostały turnieje ćwierćfinałowe mistrzostw Polski młodzików. Po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Z Poznania do półfinałów awansowały oba poznańskie zespoły – Enea Energetyk Poznań i IUKS Jedynka Poznań.

Podopieczni trenera Szymona Kurowskiego wygrali wszystkie mecze bez straty seta.

Cieszymy się z naszych wyników i dobrej gry – mówił po zakończeniu rywalizacji poznański szkoleniowiec Szymon Kurowski – Cały czas prezentowaliśmy dobrą formę. Zawodnicy popełnili jak na wiek młodzika mało blędów. Czekamy na losowanie i półfinał, którego mamy szanse zostać gospodarzem.

Seria energetycznych Młodzików trwa. Po 23 meczach wygranych bez straty seta w rozgrywkach wojewódzkich, do statystyk można doliczyć kolejne 4 spotkania wygrane 2:0 w trakcie 1/4 Mistrzostw Polski.

Enea Energetyk Poznań zapewniła sobie awans już w sobotę. Natomiast po zwycięstwie KaEmKa na Chemikiem, drużyna ze Starogardu wróciła do walki o awans. Tymczasem w niedzielnym meczu przegrała z IUKS Jedynką Poznań, czym zatrzasnęła sobie z hukiem drzwi.

Jedynka musiała liczyć na zwycięstwo Energetyka, bo w przeciwnym razie z awansu cieszyłby się Chemik.