Warta krok bliżej PKO Ekstraklasy

Warta Poznań - Termalica Bruk - Bet Nieciecza  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Poznaliśmy drużyny, które zmierzą się ze sobą w finale o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Radomiak Radom – Miedź Legnica 3:1 (1:0)
Bramki: Damian Nowak 39′, Leandro 67′ (k), Adam Banasiak 88′ – Maciej Śliwa 86′

Obie drużyny ostrożnie przystąpiły do spotkania. Pierwszą groźną sytuację stworzyli goście, ale Kacper Kostorz nie zdołał pokonać Cezarego Miszty w sytuacji sam na sam. Golkiper Radomiaka w tym meczu popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, co wykorzystali koledzy z przodu. Damian Nowak w 39. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Załuskę, a wynik podwyższył z rzutu karnego Leandro. Miedź zdobyła co prawda gola kontaktowego, ale gospodarze nie dali żadnej nadziei Miedzi i w 88. minucie zdobyli trzeciego gola.

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica 1:0 (0:0)
Bramka: Michał Jakóbowski 63′

W pierwszej części piłkarze obijali bramkę. Mariusz Rybicki trafił w słupek, a Mateusz Grzybek w poprzeczkę. Warta mogła kapitalnie otworzyć drugą połowę, ale goście w ostatnim momencie wybili piłkę z linii bramkowej. Gola udało im się zdobyć w 63. minucie. Michał Jakóbowski skierował futbolówkę do bramki głową, ale drużyny aż 5 minut czekały na decyzję z wozu sędziowskiego VAR. Ostatecznie trafienie zostało zaliczone i Warta mogła cieszyć się z gola. Bruk-Bet do wyrównania chciał przesądzić swoim firmowym zagraniem, czyli dośrodkowaniem z rzutu rożnego do Piotra Wlazło, który tym razem jednak trafił prosto w golkipera.

31 lipca o godzinie 17:40 Warta Poznań zmierzy się z Radomiakiem Radom o awans do PKP BP Ekstraklasy.