WKS Grunwald Poznań zameldował się w półfinale Pucharu Polski

WKS Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń - Puchar Polski  Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

W sobotę (27.06.2020) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wygrali z KS Pomorzanin Toruń 3:2 (1:2) w meczu grupowym rozgrywek o Puchar Polski. Nasi hokeiści wygrali dwa grupowe mecze (tydzień temu ze Startem Gniezno) i zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Dzisiejszy mecz toczył się w upalnych warunkach, dlatego gra obydwu zespołów nie była porywająca. W początkowych minutach spotkania drużyny strzeliły po jednej bramce, jednak na przerwę to Pomorzanin Toruń schodził z przewagą jednego gola. Po zmianie stron drużyna wojskowych miała więcej sytuacji strzeleckich, z których strzeliła dwa gole dające zwycięstwo w tym bardzo prestiżowym meczu.

Wszyscy nasi zawodnicy powinni obejrzeć ten mecz jeszcze raz, ponieważ ilość błędów w obronie była zadziwiająco duża, jak na tak doświadczony zespół. Stara dewiza głosi, że zwycięzców się nie sądzi, dlatego nic więcej o tym spotkaniu nie będę pisał.

WKS Grunwald – KS Pomorzanin Toruń 3:2 (1:2)

Bramki strzelili: Artur Mikuła -2, Karol Majchrzak -1.

Tekst: Waldemar Serowski

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron