Lech Poznań – Wisła Kraków 4:0 (1:0)

Lech Poznań - Wisła Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ramach 11. kolejki PKO Ekstraklasy Lech zmierzy się przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków. Spotkania tych drużyn zawsze budzą dodatkowe emocje, a Kolejorz na własnym obiekcie ma z wiślakami rachunki do wyrównania, tym bardziej, że w poznańscy kibice już od dwóch miesięcy czekają na zwycięstwo “u siebie”.

Decyzją wojewody wielkopolskiego, w obawie przed możliwymi zamieszkami, mecz odbędzie się bez kibiców gości.

4 - 0

Wisła Kraków

• 19:28 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 19:27 Takiego Lecha chce się oglądać. Widać, że zawodnicy trenera Żurawia chcą grać i walczyć. Cztery bramki w tym spotkaniu są wisienką na ligowym torcie.
  • 90+5 Koniec spotkania! Lech wygrywa 4:0!
  • 90+4 Żółte kartki dla Puchacza i Wojtkowski. Obaj ukarani po faulu Gumnego na Chuce... Doszło do wymiany słownej między zawodnikami, którzy bronili swoich racji po faulu.
  • 90+2 Amaral podchodzi do piłki by wznowić grę z rzutu wolnego. Dystans to około 20 metrów na wprost bramki... ale niestety Amaral posłał piłkę ponad bramką.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 88' Teraz Wiślacy próbują atakować ale bezskutecznie. Po chwili udaje się wywalczyć aut na wysokości pola karnego Lecha.
  • 87' Wasilewski zatrzymuje Marchwińskiego i wybija piłkę na rzut karny.
  • 86' Lech nie ma litości dla Wisły! Tym razem ten, który kilka minut temu zameldował się na murawie. Filip Marchwiński wpisuje się na listę strzelców a kibice skandują jego nazwisko!
  • 85' Lech: Tomczyk za Gytkjaera
  • 82' Savicević ukarany żółtą kartką.
  • 80' Lech: Marchwiński za Kamińskiego
  • 79' Jóźwiak znowu tańczy w polu karnym i chciał zagrać piłkę do wbiegającego kolegi z drużyny ale piłka za daleko mu uciekła i niestety nic z tego zagrania nie wyszło.
  • 77' Wisła: Chuca za Bashę
  • 77' Jóźwiak!!!!!!!! Mamy 3:0 dla Lecha! Warto wspomnieć, że tą akcję rozpoczął Amaral, który fantastycznie podał do zdobywcy bramki!
  • 73' Gytkjaer z bliskiej odległości wykonał egzekucję! Mając pustą bramkę pewnie wpakował piłkę do siatki! Lech od tego momentu prowadzi 2:0!
  • 71' Lech: Amaral za Jevtića
  • 70' tym razem Jevtić oddaje nieudany strzał.
  • 68' Nieudany strzał Muhara i od bramki wznowi Buchalik.
  • 64' Wisła: Drzazga za Zdybowicza
  • 63' Buchalik ledwo zatrzymuje strzał Puchacza.
  • 61' Jóźwiak strzela w narożnika pola bramkowego ale trafia w boczną siatkę bramki!
  • 57' Basha wrzuca w pole karne Lecha ale poznaniakom udaje się wyjść z opresji.
  • 55' Oj przed chwilą z poznańskich trybun słychać było ogromne gwizdy! Kibice domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców Wisły w ich polu karnym. Z naszego stanowiska ciężko to ocenić, a sędzia puszcza grę dalej.
  • 54' Po niewielkich problemach technicznych powracamy na Bułgarską.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45' Moder przedarł się z lewej strony w pole karne!Jego strzał w ostatniej chwili zatrzymał Janicki!
  • 44' Puchacz zagrywa do Jevtića do samego rogu boiska. Niestety szwajcar musiał uznać wyższość Bogiskiego.
  • 42' Rzut rożny Wisły. Widać mobilizację w szeregach Białej Gwiazdy. Ale skończyło się niczym.
  • 40' Oj piękna akcja poznaniaków! Jóźwiak wygarnął wślizgiem Grabowskiemu i zgrał do Jevtića, który posłał piłkę w dolny, lewy róg bramki nie dając szansy Buchalikowi! Od tego momentu Lech prowadzi 1:0.
  • 40' Jevtić strzela bramkę!!!! Dzięki szwajcarowi poznaniacy prowadzą 1:0!
  • 38' Jevtić zagrał do Muara, który strzelił bez przyjęcia... no i tyle w tym temacie.
  • 33' Buchalik obronił uderzenie głową Modera!
  • 29' Jóźwiak dwukrotnie strzelał na bramkę Wisły! Najpierw znokautował Janickiego, a dobitkę obronił Buchalik. Janicki jest właśnie opatrywany przez ekipę medyczną Wisły.
  • 27' Mak zaskoczył Gumnego w polu karnym samym faktem jego pojawienia się. Szczęśliwie dla poznaniaków rywal nie opanował piłki i nie zdołał zamknąć akcji.
  • 26' Puchacz faulowany. Sędzia wyraźnie sygnalizuje, że od teraz będą sypały się kartki.
  • 23' Wojtkowski powalony na murawę przez Basha. Póki co sędzia nie wyciąga konsekwencji oprócz podyktowania rzutu wolnego.
  • 22' Wojtkowski strzela zza pola karnego. Piłka przelatuje tuż obok spojenia bramki!
  • 17' Van der Hart pewnie łapie zbyt mocną centrę Silvy.
  • 16' Ponownie Jevtić zagrywa! Tym razem do Jóźwiaka... ale niestety za mocno!
  • 14' Jevtić zagrał piłkę do rogu pola karnego. Tam czekał jeden z jego kolegów, który huknął jak armaty..niestety strzał zatrzymany.
  • 12' Wasilewski zatrzymuje Gytkjaera w przedpolu karnym!
  • 9' Moder podaje zbyt lekko do ustawionego na lewym skrzydle Gytkjaera. Z wolnego strzelał Savcević - piłka przeleciał około metra od bramki.
  • 6' Muhar fauluje Zdybowicza. Rzut wolny dla gości około 20 metrów do bramki.
  • 4' Wojtkowski poradził sobie na skrzydle z obrońcami i strzelił z ostrego kąta na bramkę.
  • 3' Puchacz traci piłkę. Silva podbiegł kilka metrów i zagrał piłkę przed pole karne... niestety koledzy nie zdołali opanować piłki.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie!
  • 17:27 Dzień dobry! Już za kilka minut rozpocznie się spotkanie 11. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków. Czy poznaniacy przełamią złą passę na swoim terenie?