Lech Poznań – Cracovia 1:2 (0:1)

Lech Poznań – Cracovia Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W ramach 7. kolejki Ekstraklasy przy Bułgarskiej Lech Poznań podejmować będzie Cracovię. “Pasy” w tabeli mają tylko punkt mniej niż poznańska lokomotywa i zajmują 6 miejsce w ligowej tabeli.

Pewnym jest, że mimo przyjacielskich stosunków między drużynami to spotkanie na pewno nie będzie łatwe. Poznaniacy muszą bardzo uważać, gdyż ich otwarta gra przynosi czasem negatywne skutki choć na pewno zdecydowanie podoba się kibicom, którzy wolą oglądać walczący zespół.

Relacja z tego spotkania rozpocznie się tuż przed godziną 17.30. Zapraszamy!

1 - 2

Cracovia
Cracovia

• 19:30 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:28 Zdecydowanie zasłużone zwycięstwo dla "Pasów", Cracovia pierwszy raz od 13 lat wygrała w Poznaniu pokazując, że nie wolno lekceważyć jej w tym sezonie.
  • 90+6 Niestety... dla Kolejorza koniec spotkania. Cracovia wygrywa w Poznaniu 2:1!
  • 90+5 Oj, krakowianie już przesadzają z tym aktorstwem na murawie. Rozumiem, że każdy zawodnik chce podkraść minutki z czasu... ale to już przesada. Sędzia Frankowski sygnalizuje, że będzie doliczony czas za to.
  • 90+3 Gytkjaer na spalonym.
  • 90+2 Cracovia traci piłkę pod polem karnym Lecha i jest szybka kontra Lecha! Niestety akcja kończy się faulem przed polem karnym rywali.
  • 90' 5 minut doliczonego czasu gry.
  • 89' Tooommmczyyyyyyyk!!!!! Strzela kontaktową bramkę Cracovii! 2:1 dla Cracovii!
  • 86' Lech: Tomczyk za Jevtića
  • 84' Pesković zatrzymał Amarala wchodzącego w pole karne Cracovii.
  • 79' Cracovia: Vestenicky za Wdowiaka
  • 76' Wdowiak ukarany kartką.
  • 75' Amaralll!!! Piłka z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę! Oj, nie mają szczęścia dzisiaj poznaniacy.
  • 75' Kostewycz faulowany niedaleko pola karnego Cracovii.
  • 74' Lech: Amaral za Muhara
  • 73' Hanca ukarany kartką za faul na Klupsiu.
  • 72' Lech miał dużo szczęścia, że Hanca i Lopes nie zdołali zagrozić bramce Van der Harta.
  • 70' Cracovia: Dimun za Lusiusza
  • 68' Pelle van Amersfoort strzelcem bramki na 2:0 dla Cracovii!
  • 65' Jóźwiak strzela w słupek!
  • 63' Cracovia: chwilę wcześniej na murawie zameldował się Pestka za Ferraresso
  • 63' Lech: Klupś za Puchacza
  • 62' Podobnie jak Ferraresso próbował w drugą stronę zagrać teraz Gumny. Ale jego akcję zatrzymał Dytyaetev.
  • 61' Ferraresso próbował przedrzeć się w pole karne Lecha ale zatrzymał go Satka.
  • 58' Rzut wolny dla Lecha. Piłkę w pole karne wrzucił Jevtić ale Muhar niestety nie zdołał skierować piłki do bramki.
  • 55' Lusiusz ukarany kartką za faul.
  • 18:46 Spotkanie na trybunach ogląda dzisiaj 25 768 kibiców.
  • 51' Rzut rożny dla Lecha Poznań.
  • 48' Gumny zagrywa w pole karne... tylko do kogo?
  • 46' Cracovia ostro zaczyna drugą połowę! O mały włos Wdowiak nie zmusił Van der Hart'a do kapitulacji!
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+3 Tym razem Jevtić próbował wrzucać piłkę w pole karne ale bramkarz rywali przytomnie i dobrze ustawiony przerywa grę.
  • 45+2 Strzał Jevtića wysoko ponad bramką...
  • 45' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 44' Kostewycz i Amersfort wracają na boisko.Obaj na głowach mają niebieskie bandaże... ale grają. Brawo!
  • 43' Ajjjj! Tym razem z rzutu rożnego piłka trafiła do Muhar'a, który niestety nie zdołał skierować piłki do bramki.
  • 43' Rożny dla Lecha.
  • 40' Tym razem, po drugiej stronie boiska, zablokowany strzał Jevtića.
  • 37' Wdowiak strzela z dystansu w światło bramki. Strzał zatrzymany.
  • 34' Chwilę wcześniej za faul na Jóźwiaku ukarany Lopes.
  • 34' Gytkjaer nieczysto trafił w piłkę, którą powinien umieścić bez problemu w siatce rywali!!!!
  • 31' Trener Żuraw zobaczył żółtą kartkę. Szkoleniowiec ukarany kartonikiem za.. dość ostrą reakcję na wcześniejszą decyzję sędziego.
  • 28' I jest bramka dla Cracovii! Rapa strzela bramkę Lechowi.
  • 23' Sędzia przerywa grę. Przy piłce był Gytkjaer, któremu sędzia przerwał grę... trudno z naszej pozycji ocenić czy faul faktycznie miał miejsce czy nie.
  • 20' Ferraresso ukarany kartką za faul.
  • 18' Mocny strzał Gytkjaera na bramkę rywali! Oj szkodaaaaa! Bramkarz gości sparował piłkę na rzut rożny.
  • 17:48 I mamy piękną oprawę w Poznaniu

• 13' Lopes na murawie. Mamy chwilę przerwy.
  • 11' Znowu Lechici uruchamiają Kostewycza na lewej stronie boiska. Niestety Ukrainiec nie zdążył do piłki.
  • 9' Rzut rożny dla Lecha.
  • 7' Przerywa dwójkowa akcję Gumnego i Jóźwiaka.
  • 5' Dobranie na lewą flankę do Kostewycza. Niestety akcję Lecha przerywa gwizdek sędziego - spalony.
  • 4' Lech od początku gra wysoko i agresywnie. Niestety póki co dość niedokładnie.
  • 2' Wdowiak powstrzymał rajd Kostewycza. Lech nie traci jeszcze piłki.
  • 0' Rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:30 Rozbrzmiał odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych mazurek Dąbrowskiego. Wszystko dla uczczenia 80. rocznicy wybuchu drugiej światowej.
  • 17:20 Dzień dobry! 30 stopni temperatury i prawie brak powietrza do oddychania. To zdecydowanie dobra pogoda na grilla ale grać w takich warunkach na pewno nie będzie łatwo. Już za niespełna 10 minut na poznańskim obiekcie rozpocznie się męczy pomiędzy Lechem Poznań, a Cracovią Kraków.