Lech Poznań – Wisła Płock 4:0 (1:0)

Lech Poznań - Wisła Płock (Kamil Jóźwiak, Cezary Stefańczy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po inauguracyjnym remisie w Gliwicach, piłkarze Lecha Poznań pierwszy pierwszy raz w nowym sezonie wystąpią przed własną publicznością. Tym razem podejmą drużynę Wisły Płock, z którą w ubiegłym sezonie dwukrotnie wygrali.

Obie drużyny w swoich pierwszych spotkaniach odnotowały remis, więc tym bardziej powinno im zależeć na dobrym wyniku w dzisiejszym meczu. Po ubiegłym sezonie to poznaniacy będą na sobie odczuwać większą presję, bo i oczekiwania w stolicy Wielkopolski są większe. Czy zawodnikom Kolejorza uda się zagrać na miarę oczekiwań kibiców? Okaże się już dzisiaj.

Zapraszamy do relacji na żywo ze spotkania, która rozpocznie się tuż przed godziną 20:30.

4 - 0

Wisła Płock
Wisła Płock

• 22:29 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:27 Bardzo dobry wynik w meczu przed własną publicznością. Wielu powie, że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale na pochwałę zasługuje dzisiejsza postawa poznaniaków.
  • 90+5 Koniec! Wisła może odetchnąć.. więcej bramek już nie straci. Lech w dobrym stylu rozbija Wisłę wygrywając 4:0!
  • 90+3 Zdawało się, że to już koniec strzelania. A tu niespodzianka! Gytkjaer zobywał bramkę! Jest już 4:0 dla Lecha!
  • 90' Kamil Jóźwiaaaak!!! Jest trzecia bramka dla Lecha! Strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza rywali.
  • 87' Crnomarkovic dostaje drugą żółtą kartkę i wylatuje boiska z czerwoną kartką.
  • 85' Rywale nie odpuszczają. Przed chwilą piłka przeleciała na bramką Lecha.
  • 83' Lech: Marchwiński za Jevtica
  • 80' Wisła: Stefańczyk zmienia Rzeźniczka
  • 76' Tomasik próbował ustawić się do strzału ale niestety nie zdołał oddać strzału.
  • 72' GOOOL!!! Gytkjaer strzela bramkę!!! Duńczyk wykorzystuje świetnie dograną piłkę przez Jevtica i podwyższa prowadzenie Lecha! Jest 2:0!
  • 71' Wisła: Ricardinho za Zawadę
  • 70' Gytkjaer nie trafia w światło bramki z kilku metrów!
  • 67' Jeden z członków sztabu szkoleniowego Wisły ukarany kartką.
  • 64' Dobra akcja poznaniaków zakończona niecelnym uderzeniem Gumnego.
  • 62' Lech: Gytkjaer za Tomczyka
  • 59' Ojj Dominik Furman potężnym strzałem trafia w spojenie bramki.
  • 56' Zawada strzelał na bramkę Lecha. Zabrakło bardzo niewiele.
  • 53' Jóźwiak próbował wykorzystać błąd Rzeźniczka. Niestety strzał poznaniaka został zablokowany.
  • 49' Rogne przejmuje piłkę Tomasika i wybija daleko od bramki Lecha.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 45+3 Koniec pierwszej części gry. Lech prowadzi 1:0.
  • 45+3 Bramkarz Lecha broni strzał rywala.
  • 45' 3 minuty doliczonego czasu gry.
  • 40' Kostewycz do świetna piłkę do Jevtica. Ale Szwajcar trafia w poprzeczkę.
  • 34' Gumny strzela z dystansu. Piłka jednak leci w trybuny.
  • 30' Wisła: Nowak za Milasiusa
  • 27' Puchacz niecelnie strzela na bramkę.
  • 23' Tomczyk nie doszedł do dośrodkowaniu Jevtica.
  • 21' Jóźwiak ukarany kartką.
  • 18' Lech: za kontuzjowanego Klupsia wchodzi Puchacz
  • 13' Jevtic zamienia karnego na gol!
  • 11' Tomczyk faulowany przez bramkarza Wisły! Karny dla Lecha!
  • 5' Tym razem Rasak ukarany kartką za dyskusje z sędzia.
  • 4' Crnomarkovic ukarany kartką za uderzenie rywala łokciem.
  • 0' Rozpoczynamy!
  • 20:28 Dzień dobry! Po przerwie wakacyjnej wracamy do piłkarskich zmagań przy ulicy Bułgarskiej.