Podział punktów przy Bułgarskiej

Lech Poznań - Piast Gliwice (Christian Gytkjaer)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W spotkaniu siódmej kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na własnym boisku z Piastem Gliwice 1:1.

Gospodarze objęli prowadzenie w 39. minucie po strzale z rzutu karnego w wykonaniu Christiana Gytkjaera. Wyrównującą bramkę dla gości zdobył w 73. minucie Tom Hateley. 7 minut później pada kolejna bramka dla gości, która jednak za sprawą pozycji spalonej Valencii nie została uznana.

Dzisiaj zagraliśmy dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie. Wtedy kontrolowaliśmy sytuację, mogliśmy strzelić gola na 2:0. W drugiej części mieliśmy założenie, takie jak w pierwszej, że trzeba się utrzymywać więcej przy piłce. Nie graliśmy jednak tak, jak w od początku meczu. Remis – niestety – jest dobry, jeśli chodzi o sytuację w jakiej się znajdujemy. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem, ale tę grę trzeba pokazać w zdobyczach bramkowych. Walczyliśmy do końca, mieliśmy swoje okazje. Niestety nie udało się. Ta przerwa na zgrupowania drużyn narodowych nam się przyda, bo nie mieliśmy okazji przepracować niektórych fragmentów. – powiedział po meczu Ivan Djurdiević, trener Lecha Poznań.

Obecnie w tabeli prowadzi Lechia Gdańsk, która ma 3 punkty przewagi nad Wisłą Kraków, a cztery nad Lechem i Piastem.

Lech Poznań – Piast Gliwice 1:1 (1:0)