Lech Poznań – KRC Genk – 1:2 (0:2)

Lech Poznań - FC Shakhtyor Soligorsk (stadion miejski)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Przed nami spotkanie rewanżowe w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europy. Na własnym stadionie Kolejorz będzie starał się odrobić stratę ze spotkania w Belgii. Genk wygrał wtedy 2:0. Początek rewanżu zaplanowano na godzinę 20:15.

Wszyscy w Genk zdajemy sobie sprawę z tego, że losy dwumeczu nie są rozstrzygnięte. Rewanżu z Lechem obawiamy się tym bardziej, że w przeszłości nasza drużyna niemalże wypuszczała przewagę z pierwszego spotkania kilkukrotnie – mówi lechpoznan.pl przed drugim starciem między Lechem Poznań i KRC Genk dziennikarz największej lokalnej gazety w Genk, ‘Het Belang Vam Limburg”, Marnik Geukens.

1 - 2

KRC Genk
KRC Genk

• 22:08 Dziękujemy za transmisję i zapraszamy do kolejnych na lepszypoznan.pl
  • 22:07 Lech podchodzi do drugiej trybuny - "Kolejorz dzięki za walkę, dzięki za walkę" - słychać kiboli
  • 90+3 Radość z sektora gości. Lech Poznań przegrywa 1:2, a w dwumeczy 1:4. Genk awansuje do czwartej rundy. Lech odpada.
  • 90' Sędzia techniczny doliczył trzy minuty do tej partii gry
  • 84' Na trybunach kocioł "robi Poznań". Na murawie bez zmian. Choć Genk w natarciu, to wrzutkę w pole karne przecina Burić. Lech od swojej bramki
  • 81' Do końca spotkania zostało już mniej niż 10 minut. Lech stara się wyprowadzić akcje, Lech Genk dobrze się broni, choć popełnia dożo błędów
  • 77' Lech: Jevtić za Gajosa
  • 75' Genk: Seck za Malinowskiego
  • 73' Lech: Tomczyk za Gytkjaera
  • 73' Pedro Tiba z lewego narożnika boiska i w polu karnym pewnie piłkę chwyta Daniel Vukovic
  • 72' 20765 kibiców znajduje się na stadionie w tym 3687 pań
  • 70' Gajos zobaczył wysuniętego bramkarza Genk i próbował go przelobować z połowy boiska. Niestety nie udało sie
  • 67' Za nieprzepisowe zatrzymanie piłkarza Lecha Rusłan Malinowskiy
  • 65' Malinowskiy ustawia piłkę 30 metrów od bramki Buricia. Na szczęście obija mur i gra toczy się w środku boiska
  • 62' Ndongala wywalczył rożny dla Genk. Piłkę wrzuca Malinowskiy. Po dośrodkowaniu piłka wlatuje w drugą trybunę
  • 59' Genk: Zhegrova za Trossarda
  • 59' Genk: Piotrowski za Pozuelo
  • 58' W Lecha wstąpiły nowe siły. Znów Jóźwiak próbował wejść w pole karne lewą stroną. jednak tym razem czekało na niego trzech obrońców
  • 57' Jóźiwak starał się zbudować atak lewą strona boiska. Przeszkodził mu zawodnik Genk i mamy rożny. Tym razem po dośrodkowaniu Gajos nad siatką
  • 54' Stojący metr od Buricia i dwa metry od bramki Trossard obija golkipera Kolejorza i Lech nadal utrzymuje wynik
  • 52' Jóżwiak z pola karnego wycofuje piłkę do Pedro Tiby ten z rogu pola karnego w krótki róg. Niestety myli się o kilka centymetrów
  • 49' Aidoo nieprzepisowo zatrzymywał Gajosa. W efekcie mamy wolny z lewej strony pola karnego tuz przy linii końcowej boiska. Wrzutka, Janicki obija słupek i dobitka Tomasza Cywki z dystansu: 1:2
  • 46' Lech z nowym zestawem sił, ale starymi błędami niedokładności .Mimo to to my nadal atakujemy
  • 45' Przed nami druga połowa spotkania między KKS Lech Poznań, a KRC Genk. Rozpoczyna Lech. Z trybun słychać - Grać na całego i walczyć do upadłego. Oba zespoły bez zmian
  • 21:17 Genk nieśpiesznie wchodzi na murawę
  • 21:16 Lech już na murawie
  • 45+2 Przerwa w grze: Lech przegrywa 0:2
  • 45+1 Karny: Trossard strzela centralnie, a Burić rzuca się w prawo. Niestety 0:2
  • 45' sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy
  • 45' Karny. Sędiza dopatrzył się błedów odebraniu Ndondze piłki w polu karnym Lecha
  • 43' I znów próby strzelenia w kierunku bramki Genk kończą się rożnym. Niestety znów brak wykończenia w stałym fragmencie gry.
  • 41' Jóźwiak podaje piłkę Gytkjaerowi który stoi tuż przed polem karnym Genk. Christian składa się do strzału. Niestety odrobinę nad bramką bronioną przez Vukovicia
  • 38' Kamil Jóźiwak za taktyczny faul zatrzymując gracza genk przed rozpoczęciem kontrataku
  • 36' Od kilku minut oglądamy Lecha bez siły starającego się odzyskać kontrolę nad meczem. Na szczęście 12-ty zawodnik nadal dopinguje. W tym czasie Genk kolejny raz obija Buricia. Na szczęście ze spalonego.
  • 35' Genk nie odpuszcza, mimo, że w dwumeczu prowadzi już 3:0. Przed chwilą Pozuleo kolejny raz został zatrzymany przez obrońców Lecha. teraz piłka ląduje w róg i Genk wprowadza piłkę. Na szczęście nieskutecznie
  • 32' Nieprawidłowo odbierana piłka Pouzolemu i Genk zbliżył sie do bramki Kolejorze. Trzyosobowy mur oddziela bramkę. Strzela Malinowskiy. Oj niewiele się pomylił - piłka zakręciła się za siatka i przez chwile wyglądało jakby Lech stracił kolejnego gola
  • 30' Lech wywalczył kolejnego rożnego .Piłkę wprowadza Tiba. Niestety Lech nawet nie skończył akcji strzałem. Piłka została wybita przez obrońców na drugą stronę boiska
  • 29' Lech: Orłowski za Rogne
  • 27' Piłkę uderza Malinowskiy. na szczęście kilka centymetrów nad bramką Kolejorza
  • 25' Rożny dla Genk. Wprowadza Malinowskiy. Lech próbuje wyjść z kontrą, jednak zostaje zatrzymany w środku pola. Genk wraca pod pole karne Lecha, gdzie zdobywa rzut wolny
  • 24' Malinowskiy poporowadził kontrę Genku, dobiegł pod pole karne Kolejorza i przekazał piłkę Trossardowi, który w sytuacji sam na sam uderzył wprost w Buricia
  • 19' Ndongala wrzuca piłkę z lewej strony. Przeżuca Buricia, a tam niepilnowany Samatta wbija futbolówkę głową do siatki. Mamy 0:1
  • 17' Pozuelo pomaga sobie ręką w opanowaniu piłki w polu karnym Kolejorza. Na szczęście sędzia to widzi i piłkę do gry wprowadza Burić
  • 13' Gajos zdobywa rożny. Piłkę do gry prowadza Tiba i mamy kontrę zatrzymaną przez Kolejorza
  • 12' Cywka podaje do Gytkjaera, ten niestety będąc na polu karnym Genk nie dociera do adresowanej do niego piłki. Piłke do gry wprowadza bramkarz gości Daniel Vukovic
  • 11' Kolejny raz Samatta wchodzi w ple karne z prawej strony i staje sam na sam z Buriciem. Na szczęście nadal 0:0
  • 9' Pozuelo podaje do Samatty w środkowej części boiska. Ten wybiega w kierunku Buricia. Jest sam na sam. Jasmin wychodzi poza pole karne i udaje mu się obronić strzał
  • 7' Kontra Lecha Poznań przyniosła rzut z autu w okolicy pola karnego Genk. Pierwsze rozegranie i powtórka rzutu. Niestety brak sytuacji strzeleckiej
  • 5' Strzał Maehle z dystansu na krótki róg bramki bronionej przez Buricia spowodował, że zrobiło się nieco gorąco, kiedy Jasminowi piłka uciekła z rąk i piłkarze Genk chcieli ruszyć, by dobić piłkę w siatce Lecha.
  • 4' Ale, ale do boəu KKS - rozbrzmiewa z drugiej trybuny. Kibice dziś walczą jako 12-ty zawodnik
  • 1' Przez chwilę groźnie zrobiło się pod bramką Kolejorza, ponieważ Trossard wyszedł sam na sam z Buriciem. Na szczęście, kiedy otrzymywał piłkę był na spalonym
  • 0' Gwizdek głównego sędziego Marco Guida rozpoczyna spotkanie rewanżowe. Niebiesko - białe stroje Kolejorza, Granatowo - czarne stroje gości z Belgii. Rozpoczyna Genk, tym razem Kolejarz atakuje w kierunku drugiej trybuny.
  • 20:12 Na murawę wchodzą zawodnicy prowadzeni przez trójkę sędziów z Włoch
  • 20:07 rozpoczęło się przedstawienie drużyn. Najpierw KRC Genk. Tradycyjnie już na murawie dzieci z Lech Poznań Football Academy przedstawiają skład Kolejorza i ustawienie na boisku
  • 20:00 Po rozgrzewce piłkarze Genk udali się do rogu, gdzie przywitali się ze swoimi kibicami

• wg zapowiedzi, na meczu ma ma się pojawić ok. 21000 kibiców. Stadion powoli zapełnia się
  • 19:50 Do tej pory w rozgrywkach Ligi Europy - KRC Genk może poszczycić się najwyższym zwycięstwem 5:0, Lech 3:1
  • 19:45 Po trzech rundach belgijskiej ligi KRC Genk zajmuje trzecia pozycję - mając na koncie dwa zwycięstwa i jeden remis. Poznaniacy do tej pory pomylili się tylko raz - tydzień temy w Genk.
  • 19:40 Na dziś Kibole zawiesili protest i będą dopingować Kolejorza
  • 19:34 Kolejorz słuchać z drugiej trybuny, to na rozgrzewkę wybiegają piłkarze Lecha Poznań
  • 19:30 Dzień dobry witamy ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej. Na murawie rozgrzewają się już zawodnicy KRC Genk i bramkarze Kolejorza