Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

11. kolejka Ekstraklasy - Lech Poznań - Legia Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Piłkarski sezon 2017/18 poznańscy piłkarze kończą meczem z Legią Warszawa. Co prawda poznaniacy zagrają w europejskich pucharach ale obiecanego ostatniego trofeum jakim jest mistrzostwo Polski już na pewno nie zdobędą.

Gra o tytuł mistrza Polski rozgrywa się jeszcze pomiędzy Legią a Jagiellonią. Legionistom wystarczy zaledwie punkt w spotkaniu z Lechem Poznań, jednak Jagiellonia musi natomiast liczyć na zwycięstwo Lecha i własne – z Wisłą Płock.

KKS Lech Poznań

0 - 2

Legia Warszawa

• 20:05 Pozostaje nam tylko życzyć Państwu spokojnych wakacji i do zobaczenia w kolejnym sezonie.
  • 20:03 Legia Warszawa mistrzem Polski w sezonie 2017/18. W poznaniu słaby mecz w wykonaniu poznaniaków zakończony przed czasem po głupim zachowaniu kibiców, którzy wtargnęli na boisko.
  • 20:01

• 20:01 "Decyzją wojewody Wielkopolskiego spotkanie zostało zakończone" - wybrzmiało ze stadionowych głośników.
  • 19:56 Ekstraklasa już składa swój sprzęt na murawie, więc raczej nie mamy już co liczyć na wznowienie gry. Póki co oficjalnego komunikatu brak.
  • 19:55 Na murawie pojawiły się właśnie dodatkowe oddziały wsparcia Policji.
  • 19:53

• 19:52 No to już raczej oznacza koniec spotkania. Kibice Lecha Poznań wtargnęli na murawę. Cofnęli się po chwili kiedy na murawę wbiegli policjanci.
  • 80'

Przerwa w grze nadal trwa.
  • 77' Race dymne na murawie boiska... przerwa w grze. Kibice na całym stadionie skandują "Dość pośmiewiska".
  • 71' Kibice w kotle wywiesili mały transparencik, na którym napisane jest "Mamy k***a dosyć".
  • 70' Legia: Hlousek za Radovića
  • 70' Lech: Klubś za Tomasika
  • 68' Tego chyba należało się spodziewać. Legia próbowała i w końcu się udało. Świetnie rozegrana piłka przed polem karnym trafiła do Michała Kucharczyka, który z linii szesnastego metra oddał perfekcyjny strzał nie dają szans poznańskiemu bramkarzowi.
  • 65' Gytkjaer sam na sam z Malarzem i strzał wprost w bramkarza!
  • 64' Gumny zatrzymał wrzutkę Stefańczyka. Rzut rożny dla Legii.
  • 64' Potężny strzał Kucharczyka z dystansu broni Putnocky. Rzut rożny dla Legii.
  • 60' Lech: Makuszewski za Jóźwiaka
  • 59' Legia: Hamalainen za Cafu
  • 59' Jóźwiak upomniany przez sędziego za faul.
  • 57' Piłka z rzutu wolnego wrzucona przez Jevtića trafia na głowę Janickiego, który powinien był umieścić tą piłkę w siatce. Niestety piłka leci obok bramki.
  • 56' Rzut wolny po faulu Cafu wykonuje Jevrić.
  • 55' Putnocky interweniował tuż za linią pola karnego.
  • 52' Ładna wrzutka Szymańskiego w pole karne ale Cafu i Radović chyba nieco zaspali. Grę wznawia Lech.
  • 47' W polu karnym Legii zamieszanie i nadal nic. Lechici podają piłkę między sobą ale żadnen nie strzela.
  • 45' Rozpoczynamy drugą część spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej połowy. Lech Legia 0:1.
  • 44' Jóżwiak nie zdołał dojść do piłki w polu karnym.
  • 41' Putnocky ślizgając się po murawie wyciąga piłkę sprzed nóg Radović-a.
  • 38' Spięcie Cafu i Majewskiego. Interweniował sędzia studząc emocje.
  • 33' Nieporozumienie na linii Jevtić-Majewski i grę wznawia Malarz.
  • 30' Nietypowo rozegrany rzut wolny przez Legię mógłby zagrozić bramce Lecha gdyby nie fakt, że goście wyszli na spalony.
  • 29' Majewski ukarany kartką za faul na Szymańskim.
  • 28' Majewski wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego - tuż przy lewym rogu pola karnego Legii. Do piłki doszedł Trałka, który nie dał rady dobrze wycelować głową i skierować piłki do siatki.
  • 26' Pięć rzutów rożnych i niestety nadal brak bramki. W ostatniej akcji Gytkjaer prawie doszedł do piłki na wprost bramki ale niestety.
  • 23' Jóźwiak ukarany kartką za faul na Kucharczyku.
  • 21' Trałka przedarł się na prawej flance i zagrał płasko do Gytkjaera! Piłka wylądowała na bocznej siatce bramki. Ale sędzia wskazuje rzut rożny co oznacza, że piłkę przed opuszczeniem pola gry dotknął jeszcze któryś z zawodników Legi.
  • 20' Strzał Jevtića z dystansu. Przysporzył problemów Malarzowi ale bramka nie padła.
  • 18' Arek Malarz pewnie w powietrzu piąstkuje piłkę nad głowami Lechitów.
  • 15' Dwa rzuty rożne i dwa razy Vujadinović przed szansą strzelenia bramki. Niestety za każdym razem uprzedzane przez rywali.
  • 14' Rzut rożny dla Lecha.
  • 13' Gajos z prawej strony pola karnego zagrał piłkę głęboko w pole karnego do Gytkjaera. Duńczyk niestety nie dał rady nic z tym podaniem zrobić.
  • 9' Błąd Vujadinovića i Lech traci bramkę, którą dla Legii zdobył Antolić! Lech przegrywa 0:1.
  • 6' Dobry pomysł Majewskiego i zagranie w pole karne do Gytkjaera. Duńczyk naciskany przez obrońcę nie dał radu ustawić się do strzału.
  • 4' Kolejny rzut rożny dla Legii. Warszawiacy, kolejny raz przy tym zagraniu są głęboko cofnięci aż trzema obrońcami stojącymi na środkowej linii boiska.
  • 2' Lech za sprawą Trałki przedarł się na połowię Legii. Po chwili stracona piłka ląduję na aucie by po chwili dać Lechowi rzut rożny.
  • 1' Rzut rożny dla Legii. Antolić nie zdołał wykorzystać okazji strzeleckiej.
  • 0' Miroslav Radović jako pierwszy kopie piłkę. Z kilkuminutowym poślizgiem ale rozpoczynamy spotkanie.
  • 17:57 Jedenastki obu drużyn zameldowały się już na murawie. Dosłownie już sekundy dzielą nas od rozpoczęcia spotkania z Lecha z Legią.