BizNews

TomTom w Poznaniu

Przeciecie wstegi w biurze TomTom  Foto: Milan Goldbach Photography / materiały prasowe

TomTom oficjalnie otworzył nową powierzchnię biurową w Poznaniu, tym samym umożliwiając firmie dalszy rozwój m.in. w zakresie sztucznej inteligencji i machine learning. Specjaliści z tego centrum inżynieryjnego będą ściśle współpracować z Urzędem Miasta Poznania i naukowcami, aby kształtować przyszłość mobilności.

Wraz z otwarciem kolejnego centrum inżynieryjnego w Polsce, TomTom zintensyfikował działalność badawczo-rozwojową w naszym kraju. Poznański oddział będzie ściśle współpracował ze specjalistami TomTom z Łodzi oraz innymi ośrodkami firmy na świecie. Będzie także zaangażowany we wspólne projekty, realizowane z lokalnym samorządem oraz środowiskiem naukowym.

TomTom odgrywa znaczącą rolę w zakresie autonomicznej jazdy, mobilności w inteligentnych miastach i aplikacjach opartych na chmurze. Poznańscy inżynierowie znacznie przyczynią się do rozwoju tych rozwiązań. Otwarcie kolejnego oddziału naszej firmy w Polsce najlepiej świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywają polscy inżynierowie w naszych globalnych strukturach – mówi Harold Goddijn, TomTom CEO & Co-founder.

Nawiązaliśmy współpracę z Urzędem Miasta Poznania i nasze wspólne działania będą skupiały się wokół tematów z zakresu smart cities. Istotne są dla nas działania z Politechniką Poznańską, które dotyczą prac badawczo-rozwojowych, z wykorzystaniem machine learning i sztucznej inteligencji. Mają one na celu stworzenie algorytmów zwiększających automatyzację tworzenia map cyfrowych, tak aby maksymalnie skrócić czas, jaki jest potrzebny na odzwierciedlenie zmiany w świecie rzeczywistym na mapie – komentuje Grzegorz Leopold, TomTom Poznań Site Owner.

Aktualizacja produktów mapowych jest skomplikowanym procesem, który wymaga specjalistycznej wiedzy i przetwarzania terabajtów danych, takich jak ślady GPS, dane z czujników, obrazy i inne dane map wektorowych. Ze względu na złożoność tego procesu, niezbędne jest zaangażowanie wielu ekspertów. Celem zespołu TomTom jest opracowywanie rozwiązań upraszczających automatyzację procesów tworzenia map. Każdego dnia do analizy przybywa 21,3 mld danych.

Oddział TomTom w Poznaniu współpracuje także z Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania w ramach podejmowania inicjatyw dla uczniów szkół średnich. Ponadto TomTom zorganizował konferencję branżową „Wysoka Wydajność Aplikacji” i będzie kontynuował tego typu działania we współpracy ze środowiskiem IT, inicjując kolejne edycje konferencji oraz aranżując hackathony. Firma do swojego poznańskiego oddziału planuje rekrutować programistów, architektów, inżynierów DevOps, ale także ekspertów IoT, Machine Learning i BigData.

Użyte w artykule zdjęcia: Milan Goldbach Photography

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz