Lech Poznań – Korona Kielce 0:1 (0:1)

31. kolejka Lotto Ekstraklasy Lech Poznań - Korona Kielce  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Darko Jevtić, Mateusz Możdżeń

Siedem kolejek Ekstraklasy pozostało już tylko do momentu kiedy poznamy piłkarskiego mistrza Polski Lotto Ekstraklasy. Dzisiaj “Kolejorz” wykona kolejny krok w stronę trofeum, które każdy chce zobaczyć w tym roku przy Bułgarskiej. Spotkanie z Koronę Kielce rozpocznie się o godzinie 20:30.

W rundzie zasadniczej, w meczy wyjazdowym Lechici ulegli kielczanom 0:1, by później u siebie wygrać 1:0. Walka o punkty na pewno będzie zażarta, a w tym poznaniakom ma pomóc powracający na murawę po kartkowej przerwie Darko Jevticia.

0 - 1

Korona Kielce

• 22:26 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:25 Ogromne zaskoczenie przy Bułgarskiej. Lech przegrał, pierwszy raz od roku przed swoją publicznością! Trzeba jednak oddać Koronie Kielce, że odrobili zadanie domowe i dobrze przygotowali się do gry w Kolejorzem.
  • 90+4 Koniec spotkania. Lech przegrał z Koroną Kielce 0:1!
  • 90+3 Zamieszanie w polu karnym Korony! Ostatni strzela Gajos ale jego strzał zatrzymany przez obrońcę!
  • 90+2 Faulowany Choblenko przez Rymaniaka.
  • 90' 4 minuty doliczonego czasu gry.
  • 90' Błędy Lecha i Aankour wychodził z kontrą, ale dobrze interweniował Gajos.
  • 85' Tomasik zatańczył po lewej stronie pola karnego. Po chwili oddał strzał w stronę bramki. Piłka przeleciała tuż obok słupka!
  • 85' Dilaver z Aankourem zderzyli się głowami, piłkarz Korony leży na murawie. Przerwa w grze.
  • 83' Bardzo dokładnie zagranie Tomasika w pole karne. Vujadinović chyba był sam zaskoczony i obracając się wokół własnej osi oddał strzał.. niecelny.
  • 80' Wyśmienita okazja Korony! Soriano nie trafia w piłkę gdzieś na 6-7 metrze przed bramką!
  • 79' Piękna wrzutka, z rzutu wolnego w wykonaniu Jevticia, ale uderzenie Trałki świetnie broni Alomerović! Po chwili z kilku metrów kiksuje Gytkjaer.
  • 77' Lech: Tomasik za Kostewycza
  • 75' Korona: Soriano za Kapidzića
  • 72' Kapidzić znowu szuka swojej szansy. Jednak jego słaby strzał nie mógł zaskoczyć Putnocky'iego.
  • 68' Błąd Diaw-a otworzyło poznaniakom możliwość zagrania piłki w pole karne! Gytkkjaer nie mógł nic zrobić ale strzelający Chobłenko spudłował w tak doborowej sytuacji.
  • 67' Chobłenko niedokładnie uderza w futbolówkę w polu karnym i nie mógł tym strzałem zaskoczyć bramkarza gości, który pewnie łapie piłkę w rękawice.
  • 66' Korona: Keckes za Kovacević-a
  • 62' Korona: Gardawski za Kallaste
  • 62' Sędzia główny podbiega ławki Lecha by porozmawiać z trenerem Bjelicą.
  • 61' Trzy razy Gumny nieskutecznie próbuje wrzucać piłkę w pole karne.
  • 60' Kostevych pewnie przerywa akcję gości.
  • 58' Błąd Lecha na połowie gości i kontra Korony! Gra przerwana w polu karnym Lecha wybiciem piłki w głąb pola.
  • 56' Majewski strzela w środek bramki gdzie czekał już Alomerović.
  • 55' Jevtić przedarł się prawą stronę i wrzucił piłkę w pole karne do Gumnego, który nie zdołał już dalej podać piłki zbudować większego zagrożenia.
  • 52' W 50. minucie Jevtić został ukarany kartką za faul.
  • 52' Piłka trafia do Gumnego, który dosyć planowanym strzałem strzela. Kierunek piłki jeszcze się zmienia za sprawą Gajosa ale niestety nie tak czy inaczej nie leci w stronę bramki.
  • 50' Putnocky broni strzał Kapidzić-a.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę meczu.
  • 45' Lech: Chobłenko za Jóźwiaka
  • 45+1 Koniec pierwszej części gry. Korona wygrywa w Poznaniu 0:1.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 45' Kosakiewicz fauluje Jóźwiaka. Zawodnik Korony za to zagranie obejrzał żółty kartonik.
  • 41' Majewski wrzuca piłkę z rzutu wolnego w pole karne na głowę Trałki. Jednak uderzona przez Trałkę piłka trafia wprost w bramkarza gości.
  • 39' Gajos na prawej flance zagrał piłkę między dwoma rywalami i obiegł ich. Po chwili podał dośrodkował w pole karne gdzie Gytkjaerowi nie udało się wygrać pojedynku powietrznego.
  • 35' Rykoszetująca piłka wystrzelona w stronę bramki Putnocky'iego wpada do siatki! Bramkę dla Korony zdobywa Sanel Kapidzić. Wynik meczu 0:1
  • 32' Zlatan Alomerović broni rzut karny w wykonaniu Jevtić-a! Szwajcar posłał piłkę tuż nad murawą w stronę prawego słupka, gdzie intuicyjnie rzucił się bramkarz gości, który wybił piłkę na rzut rożny.
  • 31' Rzut wolny dla Lecha wykonuje Jevtić. Szwajcar wrzuca piłkę w pole karne do Vujadinović-a, który był faulowany! Jest rzut karny dla Lecha!
  • 27' Dużo za mocne podanie Jevtića do Gajosa w pole karne i zmarnowana okazja by zagrozić bramce Alomerović-a.
  • 23' Majewski nieco pogubił się przed bramką, by po chwili dać się sfaulować na środku boiska.
  • 22' Janjić jakby strzela w pole karne wprost w ręce Putnocky'iego. Choć raczej bardziej było do dośrodkowanie do lepiej ustawionego kolegi.
  • 18' Dejmek faulowany przez Majewskiego. Rzut wolny dla gości obok ich pola karnego.
  • 15' Zbyt wysoko uniesiona noga Gajosa i rzut wolny dla gości. Choć naszym zdaniem rzut wolny należał się Lechowi, bo to Gajos został kopnięty od dołu w wyciągniętą nogę.
  • 14' Wrzutka piłki na trzynasty metr z rzutu wolnego. Minimalnie niecelny strzał głową w stronę bramki Putnocky'iego.
  • 13' Gumny ukarany kartką za faul.
  • 10' Jevtić wybija piłkę z rzutu rożnego. Piłka wybita na kolejny rzut rożny.
  • 9' Rzut wolny dla kielczan.
  • 7' Gytkjaer mocno pilnowany przez rywali niewiele póki co może zrobić.
  • 6' Rzut wolny dla Lecha za zagranie ręką rywala. Piłkę w pole karne wrzuca Jevtić ale nie udało się nic z piłką zrobić Lechitom w poli karnym.
  • 3' Rzut wolny dla Lecha po faulu na Jóźwiaku.
  • 0' Sędzia Jakubik gwiżdże pierwszy raz rozpoczynając spotkanie.
  • 20:31 Minuta ciszy dla Lulusia. Zawodnicy obu drużyn stanęli na środkowym okręgu boiska, by uczcić pamięć jednego z najbardziej oddanych kibiców Lecha Poznań, Henryka Zakrzewicza.
  • 20:22 Dzień dobry! Witamy serdecznie. Przed nami mecz, w którym Lech Poznań podejmie Koronę Kielce.

Najlepsi kibice na świecie
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter