WKS Grunwald pewnie pokonał GKS Żukowo 35-31

WKS Grunwald - SPR GKS Żukowo  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W zaległym meczu I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań pokonał na swoim parkiecie GKS Żukowo 35-31 (17-12).

Goście prowadzili tylko w drugiej minucie meczu po rzucie karnym wykonywanym przez najlepszego strzelca swojej drużyny Grzegorza Dorsza. Kolejne cztery bramki zdobyli gospodarze obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. W 36 minucie spotkania prowadzenie Grunwaldu wzrosło do 7 bramek. W ostatnich dwudziestu minutach spotkania trener Rafał Walczak dał odpocząć najlepszym swoim zawodnikom wprowadzając na plac gry młodych zmienników. Szybkie tempo, duża ilość zdobytych bramek, pozwoliły kibicom obejrzeć ciekawy mecz zakończony w pełni zasłużonym kolejnym zwycięstwem Grunwaldu.

Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli:: Michał Nieradko 9 bramek, Marek Baraniak 6, Robert Fogler 5.

Za tydzień wielkie derby wielkopolski MKS Nielba Wągrowiec – WKS Grunwald Poznań

Tekst: Krzysztof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak