Lech Poznań – Lechia Gdańsk 3:0 (2:0)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Darko Jevtić

Nenad Bjelica na spotkanie z Lechią Gdańsk bierze tych samych zawodników, którzy grali z Jagiellonią. Czy powtórzą sukces z minionej niedzieli?

3 - 0

Lechia Gdańsk

• 20:28 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 20:27 Twierdza Bułgarska nadal pozostaje niepokonana. Lech kolejny raz rozbija rywala przed swoją publicznością. Jednak trzeba pamiętać, że Lechia nie stawiała jakoś zaciętego oporu.
  • 90' Koniec spotkania! Lech wygrywa z Lechią 3:0.
  • 89' Kuświk na spalonym.
  • 85' Peszko kiksuje przed bramką Lecha! Reprezentant Polski nie trafia nawet w futbolówkę.
  • 83' Ładne dośrodkowanie Kostevycha. niestety zmęczony Gytkjaer nie zdołał nic zrobić - rzut rożny dla Lecha.
  • 81' Chrzanowski ukarany kartką za faul taktyczny.
  • 78' Borysiuk fauluje Trałkęna środku boiska.
  • 75' Piłka z rzutu rożnego wpada w pole karne Lecha. Putnocku pięta wybija piłkę na kolejny rzut rożny.
  • 74' Lechia: Krasić za Sławczewa
  • 70' Piekielnie mocny strzał Majewskiego prosto w pięści dobrze ustawionego Kuciaka.
  • 69' Putnocky pewnie broni strzał Kuświka.
  • 65' Dłuższa chwila Lechii, która atakuje bramkę Lecha. Choć i tak póki co brak strzału.
  • 58' Peszko szybko atakuje wzdłuż prawej linii autowej. Udało się zagrać piłkę w pole karne gdzie do piłki nie dotarł Sławczew - a mogła być bramka kontaktowa. Piłkę między sobą rozegrali poznańscy obrońcy.
  • 57' Łukasik dostaje kartkę za faul na Jóźwiaku - faul przerywa akcję Lecha.
  • 56' Lechia: Mladenović za Stolarskiego
  • 55' Majewski wygrał z Peszką i podał w pole karne. W polu karnym Łukasik nie dał rady Jevtićowi! Szwajcar pewnie zapakował futbolówkę do siatki! Lech - Lechia 3:0
  • 53' Nunes ukarany kartką za faul na Jóźwiaku., Rzut wolny po lewej stronie, przy rogu pola karnego Lechii.
  • 51' Kuświk na spalonym.
  • 50 Kuświk faulowany przez Vujadinovića. Rzut wolny na połowie Lecha.
  • 45' Lechia: Borysiuk za Paixao
  • 45' Wracamy do gry.
  • 45+7 Sędzia nie pozwala już wznowić gry z rzutu wolnego. Lech prowadzi z Lechią 2:0!
  • 45+7 Rzut wolny dla Lechii. Może to być ostatnia akcja tej połowy.
  • 45+5 Wrzutka Lecha w pole karne Lechii z rzutu wolnego i spalony.
  • 45+2 Wpierw na połowie Lecha Maciek Gajos przejmuje piłkę od Peszki i przerzuca na drugą stronę boiska bo Gytkjaera. Obrona Lechii za wysoko ustawiona nie miała szans interweniować. Duńczyk zrobił dwa kroki, ustawił się i oddał strzał pokonując Kuciaka! Lech prowadzi z Lechią już 2:0!
  • 45+1 Lech: Jóźwiak za Raduta
  • 45' 7 minut doliczonego czasu gry do pierwszej części spotkania.
  • 44' Radut zostaje zniesiony na noszach. Wygląda na to, że Radut skręcił nogę w kolanie.
  • 43' Radut na murawie. Tym razem bez udziału rywala. Wygląda to nieciekawie. Sygnalizowana jest konieczność zmiany.
  • 41' Dilaver ukarany kartką za faul na Paixao.
  • 36' Tu już nie ma dyskusji - Peszko bezsensownie fauluje kopiąc w prawy ochraniacz rywala z Lecha.
  • 35' Ładne przerzucenie przez całe boisko piłki do Gytkjaera przez Dilavera. Nieco za mocne podanie choć mogło naprawdę być groźne.
  • 30' Gajos upomniany słownie przez sędziego za faul na Peszce.
  • 29' Lech: Pytnocky za Burića
  • 25' Ojjjj Jasiek Burić zamiast wybijać piłkę wyrzuca ją na aut. Pokazuje, że musi zostać zmieniony. Więc mamy druga wymuszoną zmianę w poznańskich szeregach.
  • 24' Ładne dośrodkowanie Kostevycha przerwane przez obronę Lechii.
  • 21' Peszko fauluje Kostevycha.
  • 20' Vujadinović z Nalepą przepychają się w polu karnym. Sędzia póki co przerywa grę by słownie upomnieć zawodników.
  • 20' Rzut rożny dla Lecha.
  • 17' Lech: Jevtić za kontuzjowanego Situma
  • 17' Trałka pakuje piłkę do bramki!!! Lech prowadzi 1:0!
  • 12' Majewski wrzucał piłkę z rzutu wolnego w pole karne, gdzie Dilaver próbował strzelać.
  • 11' Dośrodkowanie Peszki zatrzymane przez obronę Lecha.
  • 8' Dobrze zapowiadała się kontra Lechii. Podanie Peszki przerywa Dilaver.
  • 7' Kuciak broni strzał Vujadinović-a.
  • 6' Stolarski urzedził Raduta w polu karnym. Rzut rożny dla Lecha.
  • 3' Burić musiał wyjść z bramki by naprawiać błąd swoich kolegów! Bośniak uprzedził rywala wybijając piłkę z wysokości jedenastki.
  • 3' Kartka dla Situma za faul na Peszce.
  • 2' Aut dla Lechii na wysokości pola karnego Lecha.
  • 0' Goście grają w białych-zielonych pasiastych koszulkach, zielonych spodenkach i zielonych podkolanówkach. Poznaniacy ubrani są w całe niebieskie stroje.
  • 0' Pierwszy gwizdek w spotkaniu rozbrzmiał.
  • 20:18 Dzień dobry! Witamy gorąco. Pogoda już nie tak wiosenna jak w niedzielę, bo temperatura dzisiaj to -4 stopnie.