Wysokie zwycięstwo Biofarmu

Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73:43 - Poz  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 73:43 - Poznań 10.03.2018 r.

Po raz pierwszy w historii występów w I lidze koszykówki poznaniacy wygrali różnicą 30 punktów wygrywając 73:43 pokonując rywali z Zetkama Doral Nysa Kłodzka. Jest to kolejny kolejny krok Biofarmu w stronę play off.

W ciągu pierwszych czterech minut drużyny zdołały dojść do wyniku 4:4. Mimo nie najlepszej skuteczności zespołu i fatalnie wykonywanych rzutów wolnych, Biofarm wygrywa I kwartę 18:12. Druga kwarta była także wyrównana, ale gra w dalszym ciągu nie powala. Powoli zarysowuje się przewaga gospodarzy. Po pierwszej połowie na tablicy wyników pojawia się rezultat 32:23. Drugą połowę poznaniacy zaczynają od zdobycia kolejno 10 punktów, a ich przewaga po 5 minutach urasta już do 19 punktów. Goście próbują odrabiać straty i w ciągu 1,5 minuty zdobywają zmniejszają stratę do 11 punktów, jednak gospodarze mieli dobrą passę i po trzeciej kwarcie wygrywali już 52:36. Czwarta kwarta to rosnąca przewaga poznańskiej drużyny. Zawodnicy z Nysy Kłodzkiej nie potrafili  skutecznie nawiązać walki, a przewaga Biofarmu ciągle rosła by ostatecznie wynieść aż 30 punktów.

Biofarm Basket Poznań – Zetkama Doral Nysa Kłodzka 73:43 (18:12, 14:11, 20:13, 21:7)

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter