Mistrzostwa Polski U22: MUKS nadal w grze o medal

MP U22: VBW GTK Gdynia - Enea AZS Poznań 38:43 - Poznań 23.02.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
MP U22: VBW GTK Gdynia - Enea AZS Poznań 38:43 - Poznań 23.02.2018 r.

Zakończyła się faza grupowa mistrzostw Polski U22 koszykówki kobiet. Z rozgrywek odpadły gospodynie turnieju, Enea AZS Poznań. W grze ze stolicy Wielkopolski pozostały jeszcze zawodniczki MUKS-u Poznań.

MUKS Poznań – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 76:56 (28:18, 19:13, 17:14, 12:11)

Poznański MUKS  pewnie pokonał dzisiaj MUKS Bydgoszcz 76:56 i zapewnił sobie awans do półfinałów z pierwszego miejsca w grupie B.

Poznanianki, aby marzyć o medalu musiały wygrać to spotkanie. Od samego początku zawodniczki trenera Brodzińskiego konsekwentnie kontrolowały wydarzenia na boisku nie pozwalając na zbyt wiele rywalkom. W drugiej kwarcie przewaga rodzimego Muksu wynosiła nawet 17 punktów. Po przerwie przewaga utrzymywała się powyżej 20 punktów, by w kulminacyjnym momencie urosnąć 25 oczek. W ostatniej kwarcie poznanianki grały spokojniej, jednak nadal kontrolując wydarzenia. Pewnie zwycięstwo w tym meczu dało zawodniczkom awans do półfinałów z pierwszego miejsca grupy B.

MVP została wybrana Marta Wdowiuk.

VBW GTK Gdynia – Enea AZS Poznań 38:43 (8:9, 9:12, 12:12, 9:10)

Wygrały ale przegrały. Akademiczki musiały wygrać spotkanie z gdyniankami, by awansować do rundy medalowej. Wygrały ale pięcioma oczkami – do pełni szczęścia zabrakło im dwóch. Od pierwszych minut spotkania można było wyczuć olbrzymią nerwowość w obu drużynach. Zarówno poznanianki, jak i gdynianki nie wykorzystywały okazji by zdobyć punkty, a wynik po dwóch kwartach (21:17) nie zwiastował poprawy skuteczności. W trzeciej i czwartej części meczu poznanianki dwukrotnie po celnych „trójkach” w wykonaniu Alicji Szloser wychodziły na upragnione siedmiopunktowe prowadzenie. Tak naprawdę Enea AZS miała w końcówce wszystko w swoich rękach i niestety niecelne rzuty poznanianek spowodowały, że rzut rywalek za dwa punkty kosztował akademiczki odpadnięcie z fazy medalowej.

MVP spotkania została Alicja Szloser.

MUKS Widzew Łódź – Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 58:83 (13:29, 16:25, 13:15, 16:14)
Klub Sportowy Basket 25 Bydgoszcz – UKS Huragan Wołomin 54:62 (10:14, 13:11, 22:18, 9:19)