Lech niepokonany przy Bułgarskiej

Lech Poznań - Pogoń Szczecin (Emir Dilaver)  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Lech Poznań pewnie i zasłużenie pokonał Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobywali Darko Jevtić i Emir Dilaver.

W pierwszej części pokazaliśmy, że mamy dobrą drużynę, w drugiej pokazaliśmy z kolei, że musimy ciężko pracować, by do końca walczyć o mistrzostwo kraju. Cieszę się, że Darko ponownie strzelał, a Vujadinović grał na dobrym poziomie i pokazał, że może być ważnym piłkarzem w zespole. Cieszę się też z formy Jasmina Buricia, który był wiele razy krytykowany przez dziennikarzy i kibiców, ale cierpliwie czekał na swoją szansę i wykorzystał ją. Cieszę się, że Trałka zagrał dobry mecz, a także Majewski, który wystąpił na dobrym poziomie. W dzisiejszym spotkanieu widzieliśmy więcej pozytywnych niż negatywnych rzeczy. Cieszy też debiut Tymka Klupsia. – powiedział po meczu Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań

Poznaniacy wyszli na prowadzenie po 20 minutach. Wybiegającego na wolne pole Jevticia zauważył Gajos, który świetnym podaniem uruchomił Szwajcara. Ten zbiegł z prawej strony w kierunku środka boiska i uderzeniem obok słupka pokonał Załuskę. Chwilę później z rzutu wolnego bramkarza Pogoni zaskoczyć chciał Majewski. W 33. minucie Gytkjaer huknął jak z armaty z dystansu – Załuska miał problemy z obroną ale długo nie cieszył się spokojem, gdyż wybita piłka trafiła na Jevtića, a Szwajcar nie myślał długo i także strzelał.

W drugiej połowie to goście prezentowali się lepiej. W 64. minucie Pogoń była o krok od wyrównania jednak Burić fantastycznie obronił strzał Zwolińskiego. W 81. minucie starania portowców o wyrównanie pokrzyżowała bramka Dilavera. Do zakończenia meczu poznaniacy jeszcze kilka razy starali się jeszcze zagrozić bramce Pogoni, jednak wynik pozostał niezmieniony.