Kotwica przywozi z Warszawy pierwszy punkt

Kotwica Kórnik  Foto: Kotwica Kórnik

Kórniczanki pierwszy punkt w Ekstralidze Futsalu wywalczyły w Warszawie z tamtejszym AWFem. Po trzech przegranych meczach zawodniczki Kotwicy chciały przełamania i na mecz wyszły zmotywowane do działania. Wynik otworzyła w drugiej minucie Gabriela Sass umieszczając piłkę przy słupku bramki. AWF po stracie bramki groźnie atakował co poskutkowało i w Warszawie zrobiło się 3:1 dla AWF-u. Kotwica dążyła do strzelenia kolejnej bramki lecz w golkiperka gospodyń zapalczywie broniała nawet najtrudniejsze strzały.

W drugiej połowie Kotwica od razu podeszła wysokim pressingiem, zmuszając rywalki do popełniania błędów. W 21 minucie drugą bramkę dla Kórnika strzeliła Boguszyńska, a kilka minut później doskonałym strzałem popisała się Cerajewska i doprowadziła do wyrównania. Kotwica pokazała kawał dobrego futsalu i po pięknej akcji do bramki trafiła Wlekła. Kotwica pierwszy raz w tym meczu wysunęła się na prowadzenie. Warszawianki groźnie atakowały, ale z ich strzałami radziła sobie Godlewska. Na pięć minut przed końcem meczu AWF wykorzystał błąd kórniczanek i zdołał wyrównać. Podopiecznych Piotra Siudzińskiego nie zadowalał remis i przypuściły masowy atak na bramkę gospodyń, lecz nieskutecznie. W końcówce meczu warszawianki miały szansę zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, ale karnego obroniła Godlewska.

Po spotkaniu obfitującym w piękne akcje i jeszcze lepsze parady bramkarek czuć lekki niedosyt. Mecz mógł się skończyć wygraną kórniczanek gdyby nie kilka błędów w obronie. Kolejny mecz Kotwica Kórnik zagra na wyjeździe 17 grudnia z Uniwersytetem Warszawskim.

Tekst: Justyna Dziabaszewska

Użyte w artykule zdjęcia: Kotwica Kórnik