Warta Poznań nadal na fotelu lidera

Warta Poznań - Wisła Puławy  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Warta Poznań wreszcie przerwała serię meczów bez zwycięstwa i w spotkaniu 14. kolejki II ligi pokonała przed własną publicznością Wisłę Puławy 3:1.

„Zieloni” całkiem nieźle rozpoczęli sobotnie starcie przeciwko spadkowiczowi, który jeszcze wiosną był bardzo bliski utrzymania na zapleczu Ekstraklasy. W 27. minucie Adrian Szynka w niezłym stylu dośrodkował piłkę na bliski słupek, a do strzału doszedł Przemysław Kita. Sebastian Madejski nie miał żadnych szans i tym samym 24-letni pomocnik Warty zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Tuż przed przerwą sytuacja gości jeszcze bardziej się skomplikowała, bo za dyskusję z sędzią z boiska wyrzucony został Irakli Meschija. Po przerwie puławianie wyszli jednak jakby mocniej zmotywowani i udało im się mimo osłabienia wyrównać. Gola dla drużyny prowadzonej przez trenera Ryszarda Wieczorka strzelił w przeszłości grający dla rezerw Lecha Niklas Zulciak.

Warta tego dnia się jednak nie poddała i w końcówce zadała Wiśle dwa ciosy. Najpierw w 78. minucie w typowy dla siebie sposób, czyli głową bramkę zdobył kapitan „Dumy Wildy”, Bartosz Kieliba. Z kolei niecałe 240 sekund później gości dobił Łukasz Spławski, który wykończył płaskie dośrodkowanie Michała Przybyły z lewej strony. Dla popularnego „Spławika” był to więc wybitnie dobry powrót na ligowego boiska.

Dzięki sobotniej wygranej Warta Poznań oczywiście zachowała fotel lidera II ligi. Po 14. kolejkach „Zieloni” zgromadzili na swoim koncie 29 punktów, tyle samo co drugi Radomiak Radom. Wisła Puławy znalazła się natomiast po tym meczu w strefie spadkowej.

Warta Poznań – Wisła Puławy 3:1 (1:0)

Gol: 27. Kita, 78. Kieliba, 82. Spławski – 66. Zulciak

Warta: Lis – Wypych, Kieliba, Dejewski, Jasiński – Marciniak, Szynka (81. Przybyła) – Żmijewski (57. Chopcia), Cierpka (87. Kalupa), Fiedosewicz (72. Spławski) – Kita

Wisła: Madejski – Żemło, Smektała (81. Darmochwał), Szymankiewicz (88. Żelisko), Hirsz, Sedlewski (46. Murawski), Sulkowski, Maksymiuk, Poznański, Zulciak, Meschia

Kartki: Żmijewski, Dejewski – Żemło, Sulkowski (żółte), Meschia (czerwona)

Sędzia: Tomasz Białek

Tekst: Piotr Przyborowski / wartapoznansa.pl