Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (2:0)

Lech Poznań - Ruch Chorzów  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Ostatni mecz rundy zasadniczej przy Bułgarskiej rozpocznie się o godzinie 18. Zapowiada się emocjonująca kolejka, w której wyjaśni się kto zagra w grupie mistrzowskiej, a kto w spadkowej.

Nasz cel się nie zmienia. Chcemy zwyciężać w każdym meczu, nie inaczej będzie w sobotę. Ewentualna wygrana z Ruchem Chorzów będzie miała dla nas duże znaczenie, ponieważ w ostatnich dwóch meczach u siebie nie zdobyliśmy kompletu punktów – mówi trener Lecha Poznań, Nenad Bjelica.

W dzisiejszym spotkaniu na pewno zabraknie Jana Bednarka, który doznał urazu kolana w poprzednim meczu z Wisłą Płock.

3 - 0

Ruch Chorzów

• 19:59 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 19:57 Dzisiejsze spotkanie na pewno przyniosło całą masę radości kibicom. Goście przyjechali do Poznania w nie najlepszych nastrojach. Samobójcza bramka na pewno tego nastroju nie poprawiła. Tym zwycięstwem Lech zapewnił sobie start z trzeciego miejsca w rundzie mistrzowskiej.
  • 90+3 Koniec spotkania! Lech zwycięża 3:0 z Ruchem Chorzów.
  • 90' Niecelny strzał Trałki z dystansu.
  • 90' 3 minuta doliczonego czasu gry.
  • 86' Znowu Moneta.. tym razem strzelał z około 20 metrów. I znowu niecelnie. Grę wznawia Putnocky.
  • 85' Wolejem Łukasz Moneta próbował pokonać Putnocky-iego jednak jego strzał przeleciał wysoko ponad bramką.
  • 82' Rzut rożny dla Ruchu.
  • 81' Nicki Bille zdaje się chciał zagrać w pole karne do Makuszewskiego ale posłana przez niego piłka wylądowała za bramką.
  • 79' Ruch: Trojak za Przybeckiego
  • 76' Makuszewski mógł zagrać do lepiej ustawionego Jevtića ale ten wybrał opcję kiwania. Szkoda, bo tak mogło być zagrożenie dla bramki gości.
  • 73' Lech: Bille Nielsen za Robaka
  • 69' Lech: Makuszewski za Kownackiego
  • 67' Kownacki chciał wykiwać Urbańczyka ale niestety wykiwał siebie, bo sam zgubił się w swoim zagraniu i stracił piłkę.
  • 65' Ruch: Gamakov za Nowaka
  • 62' Lech: Radut za Majewskiego
  • 61' Doczekał się! Darko Jevtić zdobył bramkę w tym meczu! Wynik 3:0
  • 59' Zderzenie piszczel w piszczel Kownasia z Urbańczykiem. To na pewno musiało boleć. Po schodzeniu miejsc zderzeń lodem panowie podali sobie ręce i rozpoczynamy ponownie grę.
  • 59' Ruch: Arak za Niezgodę
  • 58' Robak przegrał wyścig biegowy z Kowalczykiem i nie udało mu się przejąć piłki przed polem karnym Ruchu.
  • 58' Minimalnie za mocne zagranie Robaka do Jevtića i dobrze zapowiadająca się akcja ofensywna Lecha spaliła na panewce.
  • 54' Kownacki wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła ale piłka nie dotarła do żadnego z poznańskich zawodników.
  • 54' Dobre zagranie piętą Robaka do Gajosa. Ten ostatni zdecydował się na oddanie strzału, który nie zagroził bramce gości.
  • 52' Szwajcar przed polem karnym, naprzeciw bramki. Jevtić strzela ale piłka nie dociera do bramki.
  • 47' Jevtić strzałem nie zaskoczył Hrdlicki. Bramkarz Ruchu pewnie broni niezbyt mocny strzał.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Koniec pierwszej części spotkania - Lech prowadzi z Ruchem 2:0!
  • 43' Przybecki w polu karnym próbował strzelać ale piłkę na rzut rożny wybił obrońca Lecha.
  • 40' Robak znowu sam na sam nie zdobywa bramki! Trafia w Hrdlickę, od którego piłka się odbiła i poleciała w głąb pola karnego. Po chwili z lewej strony boiska piłka została zagrana do Maćka Gajosa, który efektownym wolejem pokonał bramkarza gości. Wynik 2:0.
  • 37' Wyglądało na to, że Jevtić straci piłkę przed polem karnym... ale nie! Szwajcar ograł dwóch obrońców, obiegł ich i strzelił. Hrdlicka nie miał wyjścia i wypiąstkował piłkę na rzut rożny.
  • 34' Przekombinował Robak. Był sam na sam z bramkarzem Ruchu, którego próbował przelobować... grę wznowi Hrdlicka.
  • 33' Dwie piłki pod rząd wrzucane z prawej strony boiska w pole karne do Kownackiego i póki co brak zagrożenia dla bramki Hrdkucki.
  • 31' Nerwowo w polu karnym Lecha. Niezgodzie nie udaje się pokonać muru złożonego z dwóch poznańskich obrońców.
  • 27' Znowu Moneta strzela z lewego rogu pola karnego. Tym razem niecelnie.
  • 26' Potężny strzał Monety wypiąstkowany przez Puntnocky-iego na rzut rożny.
  • 24' Dobre kombinacyjne rozegranie doprowadza poznaniaków w pole karne Ruchu. Ale ostatecznie dośrodkowanie w pole karne nie przyniosło zagrożenia bramce gości.
  • 20' Robak poprowadził piłkę wzdłuż lewej linii autowej po czym przed polem karnym przerzucił piłkę tuż przed pole karne. Tam czekał już Gajos gotowy do strzału. Mimo, że strzał był mocny to Hrdlicka nie miał większych problemów z jego obroną.
  • 18' Dobre przejęcie Robaka w środku pola, ale niestety podanie napastnika do Jevtića pozostawiał już wiele do życzenia. Szwajcar nie miał szans dotrzeć do tego podania.
  • 17' Majewski w polu karnym strzela ale jego strzał został zatrzymany przez obrońcę.
  • 15' Przybecki bardzo niecelnie strzela z dystansu.
  • 6' Tego imienia raczej skandować poznańscy kibice nie będą. Kędziora wrzucił piłkę w pole karne gdzie pod poprzeczkę zapakował ją Łukasz Surma - zawodnik Ruchu Chorzów. Tym samym Kędziora zalicza asystę,
  • 5' Strzał Robaka zatrzymany przez obrońcę. Piłka przerzucona jeszcze do Kownackiego, który z strzela z drugiej strony ale zawodnik chyba za bardzo skupił się na odkręceniu piłki niż na skierowaniu jej do bramki Hrdlicka!
  • 3' Jarosław Niezgoda nie wykorzystuje stuprocentowej okazji strzeleckiej (strzał ponad bramką) po tym jak jego kolega przerzucił do niego piłkę ponad obrońcami.
  • 0' Sędzia Bednarek rozpoczyna spotkanie.
  • 17:59
    Zawodnicy obu drużyn są już na murawie. Teraz już tylko czekamy na rozpoczęcie meczu.
  • 17:55
    Tylko przez chwilę nad stadionem przy Bułgarskiej były czarne chmury, z których popadał deszcz. Jednak kilka minut przed pierwszym gwizdkiem chmury ustąpiły miejsca słońcu.
  • 17:52 Dzień dobry! Przed nami ostatni mecz rundy zasadniczej pomiędzy Lechem Poznań a Ruchem Chorzów.

Putnocky, Kędziora, nielsen, Wilusz, Kostevych, Trałka, Majewski, Jevtić, Gajos, Kownacki, Robak
rezerwa: Burić, Pawłowski, Makuszewski, Radut, Nielsen, Wasilewski, Tetteh
trener: Nenad Bjelica

Hrdlicka, Konczowski, Helik, Kowalczyk, Oleksy, Surma, Urbańczyk, Przybecki, Nowak, Moneta, Niezgoda
rezerwa: Miszczuk, Walski, Arak, Pazio, Gamakov, Trojak, Visnakovs
trener: Waldemar Fornalik

Sędzia główny: Łukasz Bednarek
Kibiców: 20114