2. miejsce Waterpolo Poznań w Pucharze Polski 2016

KS Waterpolo Poznań - Budapesti Honvéd Sport Egyesület  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Mecz przyjaźni. Polska - Węgry aby uczcić pamięć poznańskiego i węgierskiego czerwca 1956 roku.

Drużyna Waterpolo Poznań zajęła drugie miejsce w rozegranym 8 i 9 października w systemie Final Four Pucharze Polski w piłce wodnej. Na basenie „Aqua Lublin” poznaniacy w sobotnim półfinale pokonali WTS Polonia Bytom 13:4. Natomiast w niedzielę w finałowym meczu ulegli aktualnemu mistrzowi Polski, Arkonii Szczecin 13:3.

Sobotnie spotkanie poznańskich waterpolistów z zespołem ze Śląska rozpoczęło się od remisu w I kwarcie 2:2. W kolejnych 24 minutach poznaniacy systematycznie zwiększali swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 13:4 (2:2, 5:1, 1:1, 5:0). W finale tegorocznego Pucharu Polski musieli jednak uznać wyższość drużyny ze Szczecina. Aktualny mistrz Polski objął prowadzenie już w pierwszych 8 minutach i zwyciężył cały mecz 13:3 (2:0, 2:1, 4:1, 5:1). W ostatniej kwarcie poznańscy waterpoliści, po kolejnych wykluczeniach i czerwonych kartkach od sędziów, grali już tylko w 6-osobowym składzie. 3. miejsce w turnieju zdobyła w tym roku Legia Warszawa, po dzisiejszej wygranej nad WTS Polonią Bytom 13:7.

Drużyna Waterpolo Poznań wystąpiła w tegorocznym Pucharze Polski w następującym składzie (w nawiasie liczba zdobytych goli): Łukasz Miałkowski (bramkarz), Rafał Bocheński (2), Paweł Rękawek, Paweł Wielogórski (4), Igor Cagalinec (1), Bartłomiej Kowalewski (3), Jakub Goździak (2), Eryk Kalinowski, Oskar Szymonik (2), Tomasz Różycki (2), Rafał Iwanowicz oraz trener Jacek Maciąg. Delegatem Komitetu Technicznego Piłki Wodnej podczas turnieju był Radosław Koryzna, a mecze sędziowali: Stephen O’Brien z Irlandii, Ivan Raković z Serbii oraz Łukasz Czapliński i Sebastian Żabski.

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2016/2017 rozpoczną się za 2 tygodnie. W I kolejce Ekstraklasy, 22 i 23 października, poznaniacy zmierzą się na basenie Term Maltańskich z drużyną WTS Poloni Bytom.