Polonia liderem tabeli

Polonia Poznań - MUKS Praga Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W 4. kolejce rozgrywek I Ligi Kobiet Polonia Poznań pokonała MUKS Praga Warszawa 1:0 (0:0). Dzięki wygranej poznanianki z 10 punktami są na czele tabeli grupy północnej wyprzedzając o jedno oczko Unifreeze Górzno.

Już mamy kalendarzową jesień, a dziś pogoda na granie była istnie letnia. Początek spotkania to dominacja Polonii w środku pola, ale brakowało dobrych sytuacji strzeleckich. Kilka rajdów wykonała Dorota Czech lewą stroną, świetny strzał z rzutu wolnego oddała Ola Tyl, piłka minęła słupek o kilka centymetrów, dośrodkowania Marty Kosiorek, ale brakowało bramki.

Po przerwie wyszłyśmy tak samo zmotywowane jak na pierwszą część spotkania. Wiedziałyśmy, że Praga będzie walczyć o punkty, bo są im bardzo potrzebne, ale nam też zależało by utrzymać dobrą passę bez przegranego meczu. znowu akcja działa się w środku pola, Warszawianki podeszły wyżej, próbowały swoich sił w ataku, a to nam umożliwiło ataki skrzydłami. Właśnie po jednej z takich akcji, doskonale dośrodkowała Dorota Czech, a Alicja Busza pięknym szczupakiem, wbiła głową piłkę do bramki.

Po golu chciałyśmy konsekwentnie grać swoje i tak Zuzia Sawicka znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, jednak w tym pojedynku lepsza była golkipera MUKS-u. W końcówce spotkania to Prażanki miały dogodną sytuację. Jedna z zawodniczek oddała strzał z dystansu, ale na posterunku jak zawsze była Dominika Dewicka. Spotkanie bardzo ciężkie, mnóstwo walki, dlatego ogromnie cieszą 3 punkty w tak ważnym pojedynku.

Mecz ten nie należał do najłatwiejszych, zarówno pogoda jak i waleczne przeciwniczki postawiły nam ciężkie warunki. W pierwszej połowie meczu to my byłyśmy częściej przy piłce, Praga raczej czekała na grę z kontry- na co im nie pozwoliliśmy. Druga połowa wyglądała podobnie, jednak na początku groźniejsze były przeciwniczki, do 73minuty gdy Dorota Czech po swoim słynnym rajdzie z lewej strony dośrodkowała do Ali Buszy, która świetnie wykończyła głowa. Było jeszcze kilka groźnych sytuacji po obu stronach, ale zakończyło sie 1:0! Kolejne 3 pkt na naszym koncie co cieszy! A my koncentrujemy sie juz na wtorkowym meczu Pucharu Polski z rezerwami Medyka Konin. Polonia HEJ!!! – mówiła Zuzanna Filipiak

Skład: Dewicka – Filipiak (Liczbińska 60′ ), Czudzińska, Nowak M., Nowak R. (Grześkowiak 78′ ) – Sikora, Jacewicz, Kosiorek ( Sawicka 69′ ), Zając ( Kościelna 80′ ), Czech – Tyl (Busza 45′)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter