Puchar Polski: Polonia Poznań idzie dalej

Polonia Puchar Polski 2016.09.07 (1)  Foto: materiały prasowe

Udało się, przeszłyśmy kolejną fazę Pucharu Polski! Wygrałyśmy z Polonią Środa Wielkopolska 2:1 – cieszą się poznanianki.

Mecz układał się pod nasze dyktando od samego początku i już po ponad kwadransie gry, po akcji Doroty Czech zdobyłyśmy pierwszą bramkę. Strzelczynią była młodziutka Zuzia Sawicka. Swoich sił wielokrotnie próbowała Marta Kosiorek, niestety tego dnia piłka nie chciała po jej strzałach wpaść do siatki.

Pod koniec połowy po rzucie wolnym straciłyśmy bramkę na 1:1, ale to nic. Na druga połowę wyszłyśmy jeszcze bardziej zmobilizowane. Wiele strzałów, z bliska, z dystansu, akcje po rzutach rożnych i wolnych. Właśnie po jednym rzucie wolnym wykonanym przez Olę Tyl, piłka odbiła się od poprzeczki i w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie znalazła się Ania Jacewicz, która strzeliła bramkę na 2:1. W końcówce spotkania było gorąco pod naszą bramką, ale udało się dowieźć taki wynik do końca. Naszym kolejnym rywalem będzie I-ligowy Medyk Konin.Cieszy fakt, że po urazie kolana na boisko wróciła Agnieszka Szafran.

Mecz nie należał do najłatwiejszych, natomiast dałyśmy rade. Większość akcji prowadziłyśmy na połowie przeciwniczek, mimo to nie wykorzystałyśmy większości sytuacji bramkowych. Znam to boisko jak własną kieszeń, a jak widać zdarzają się błędy i tracimy bramkę. Trzeba tez pochwalić Roksanę Wojtecka za świetny strzał techniczny który mnie zmylił. Dziewczyny zrobiło dobrą robotę za to trzeba je pochwalić a każdy wygrany mecz bardzo cieszy! – mówiła Emilia Krajewska.

Skład:
Krajewska – Filipiak (70′ Liczbińska), Czudzińska, Nowak M., Nowak. R (70′ Grześkowiak) – Beszterda (60′ Kościelna), Kosiorek. Sawicka (75″ Szafran), Czech – Tyl.

Bramki:
Wojtecka 34′ – Sawicka 18′, Jacewicz 71′

Wygrana cieszy aczkolwiek jest wiele rzeczy do poprawy. Mimo tego że Trener dał szanse pokazać się kilku dziewczyna z “ławki” to przeważałyśmy. Niestety nie wykorzystałyśmy wielu sytuacji co pokazuje że jeszcze sporo pracy przed nami. A stać nas na wiele więcej. okazję na udowodnienie tego będziemy miały już w najbliższą niedziele przy ul. Harcerskiej o g.12.00. Serdecznie Zapraszamy! – mówiła Dorota Czech.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe