KS Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW (na żywo)

Malta Waterpolo Cup 2015 (KS Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów Wl  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Na basenie sportowym Term Maltańskich po raz pierwszy w tym sezonie Waterpolo Poznań zmierzy się z zespołem OCMER UŁ ŁSTW. Starcie dwóch najlepszych polskich drużyn będzie z pewnością hitem 5 kolejki ligowej i może przesądzić o zmianie miejsc na podium. Pierwsze spotkanie zaplanowano w sobotę o godzinie 18:00, natomiast mecz rewanżowy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00.

Przed nami ostatni, najtrudniejszy dwumecz przed rundą rewanżową Ekstraklasy. Mimo 2 porażek w spotkaniach z Arkonią Szczecin oraz WTS Polonia Bytom łodzianie to w dalszym ciągu najlepszy zespół ligi i aktualny mistrz Polski – wyjaśnia Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Wszystko wskazuje na to, że w tym roku walka o mistrzostwa będzie trwała do końca. Na razie zarówno nasi zawodnicy, jak i gracze ze Szczecina i Łodzi mają ciągle szansę na złoto. Do spotkań z łódzkimi waterpolistami przygotowujemy się bardzo intensywnie na codziennych treningach, a w ostatni weekend w ramach międzynarodowego turnieju towarzyskiego dwukrotnie pokonaliśmy w Czechach zespół Komety Brno – 11:10 i 12:10. Stoczyliśmy dwa niezwykle zacięte mecze, których losy odwracaliśmy na naszą korzyść dosłownie w ostatnich minutach. Gorąco wierzę, że na podobnym poziomie zagramy z mistrzem Polski. Zdajemy sobie sprawę, że stawka 5 kolejki Ekstraklasy jest niezwykle wysoka i dlatego obiecujemy poznańskim kibicom walkę o pełną pulę punktów.

Czasu nie marnuję też aktualny Mistrz Polski OCMER UŁ LSTW.

Podczas przerwy ligowej nasi zawodnicy bardzo ciężko przygotowują się do ostatniego spotkania przed rundą rewanżową, w ostatnich tygodniach na własnym terenie rozegraliśmy towarzyski międzynarodowy turniej, a naszymi rywalami byli mistrzowie Białorusi oraz Ukrainy, ten tydzień spędziliśmy na zgrupowaniu w Słowackich Koszycach gdzie również rozegraliśmy spotkania kontrolne z miejscowym zespołem.

Waterpolo Poznań

9 - 9

ŁSTW Uniwersytet Łódzki

• 19:27 Niecelny strzał Pawła Wielogórskiego z Poznania i bramka Karola Baco i lepsi w rzutach karnych okazują się goście, którzy wygrywają ostatecznie 15:16. 2 punkty dla OCMER, 1 punkt zostaje w Poznaniu. MVP zostają bramkarze obu zespołów - Paweł Handze z Waterpolo Poznań i łodzianin Jan Szabłowski.
  • 19:26 Ponownie Goździak i Piotr Piątek i na tablicy 15:15
  • 19:25 Kolejna runda: Szymonik i Michał Bar i mamy 14:14
  • 19:24 Kowalewski nie strzela karnego, bramka Piotra Michalskiego i znowu remis 13:13
  • 19:23 4 seria - Tomasz Różycki i Marcin Bar i mamy 13:12!
  • 19:06 Nieudana akcja gospodarzy, kontra Łodzi i kolejny atak poznaniaków, stan bramek bez zmian
  • 19:05 Do końca 3:50 i ponownie Paweł Handze łapie piłkę.
  • 18:06 Kontra Łodzi i doskonała obrona Pawła Handze
  • 18:04 Zaczynamy 1 kwartę, przy piłce poznaniacy!
  • 18:00 Dzień dobry! Rozpoczynamy relację z pierwszego meczu Waterpolo Poznań OCMER UŁ ŁSTW w Termach Maltańskich. Trwa właśnie prezentacja obu drużyn. Dzisiejszy mecz sędziują Łukasz Król oraz Łukasz Czapliński.

Malta Waterpolo Cup 2015 (Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW)