LE: Lech Poznań – FC Basel 0:1 (0:0)

LE: Lech Poznań – FC Basel  Foto: lepszyPOZNAN

Dziś wieczorem trudne, choć nie niemożliwe zadanie przed Lechem. Aby wyjść z grupy poznaniacy nie tylko muszą pokonać FC Basel ale muszą też liczyć na to Fiorentina wygra u siebie z Belenenses. Oba spotkania rozpoczynają się o godzinie 21.05.

Nie martwię się o wynik drugiego meczu. Wpierw my pokonajmy FC Basel. Jeśli uda się awansować to byłby znakomity prezent dla kibiców i całego klubu na święta. Gramy u siebie z zespołem, który ma już pewny awans i determinacja powinna być po naszej stronie. Nawet jeśli będziemy musieli się pożegnać z Europą, to zróbmy to godnie i z honorem – przyznaje szkoleniowiec Lecha, Jan Urban.

FC Basel do Poznania przyjedzie m.in. bez pauzujących za kartki Marka Janko i Marka Suchego, a także kilku kontuzjowanych zawodników. Wśród nich są głównie obrońcy: Ivan Ivanov, Daniel Höegh, Manuel Akanji, a także bramkarz Tomas Vaclik.

KKS Lech Poznań

0 - 1

FC Basel
FC Basel

• 22:58 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 22:58 Walczyli i próbowali, ostatecznie Lech odpada z rozgrywek Ligi Europy.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech przegrał 0:1 z FC Basel.
  • 90+1 Po rzucie wolnym piłkę poholował Pawłowski, który ostatecznie strzelił... szkoda, że trochę niecelnie.
  • 90' 3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.
  • 87' Gajos zamiast szybko wznowić grę i podać do Pawłowskiego wycofała piłkę do Kadara, który popełnia błąd przez co Ajeti zaczął konstruować atak. Szczęśliwie z ataku nic nie wyszło po interwencji Burica.
  • 86' Pawłowski strzela w polu karny gości a Vailati broni.
  • 85' Abian Ajeti rozrabia w polu karnym Lecha. O mały włos nie wykiwał trzech obrońców a był przed nim jeszcze jeden. Szczęśliwie udaje się wybić piłkę na aut.
  • 82' Strzał z rzutu wolnego trafia wprost w Arjuuriego, który przewraca się na murawę. Piłka przelatuje jeszcze w stronę bramki gdzie jeden z zawodników gości próbuje strzelać ale na szczęście dla Burića kiksuje.
  • 81' Rzut wolny dla szwajcarów po faulu Gajosa.
  • 78' Basel: Huser za Bjarnasona
  • 76' Daleko po za polem karnym interwencja Burića i nie omal przejęci piłki przez Boetiusa, które mogło zakończyć się stratą bramki.
  • 76' Znowu Finowie, tym razem Arajuuri próbował w polu karnym jednak ubiegł go obrońca wybijają na rzut rożny.
  • 74' Piękne zagranie Pawlowskiego - prostopadłe podanie w przed pole karne do Hamalainena. Fin strzelił ale piłka odbiła się od bramkarza i wyszła na rzut rożny. Wściekły Kasper aż zrzucił czapkę z głowy.
  • 72' Lech: Hamalainen za Jevtića
  • 72' Szybka kontra Lecha i Pawłowski nieznacznie chybił strzelając zza pola karnego na dalszy słupek.
  • 70' Bjarnason już wrócił na boisko.
  • 69' Birkir Bjarnason w sumie tylko dotknął piłkę i zaczął utykać na prawą nogę. Odwrócił się w stronę linii autowej i wybił piłkę przerywając grę.
  • 67' Jedynym rozgrzewającym się zawodnikiem Lecha jest Kasper Hamalainen. Pytanie teraz kiedy i za kogo wejdzie na boisko.
  • 64' Mogło być groźnie. Kędziora miał dośrodkować w pole karne ale niestety poślizgnął się na murawie.
  • 62' Jevtić z rzutu wolnego posyła piłkę w spojenie bramki!
  • 61' Vailati piąstkuje piłkę, która trafia w obrońcę i przelatuje przed bramką! Szkoda, że udało się poznaniakom dojść do tej piłki!
  • 59' Lech: Formella za Linettego
  • 59' Arajuuri oszukuje obronę gości i podaje do Linettego, który odgrywa piłkę pod nogi rywali.
  • 56' Burić ledwo dosięgnął piłkę lecącą w prawe okienko bramki po strzale Mohameda Elnenyego. Goście rozpoczną z rzutu rożnego.
  • 54' Albian Ajeti ograł dwóch obrońców Lecha przy linii kończącej boisko sąd zdaje się strzelał w stronę bramki. Choć mogło to też być dośrodkowanie ze względu na ostry kąt do bramki.
  • 49' Jean-Paul Boetius strzela bramkę Lechowi.
  • 45' Basel: Ajeti za Langa
  • 45' Lech: Tetteh za Trałkę
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania. Póki co jest bezbramkowy remis.
  • 45' Basel: Mirko Salvi za Germano Vailatiego.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 44' Przerwa w grze. Germano Vailati doznał jakiegoś urazu i od razu sygnalizuje zmianę.
  • 42' Ajeti chwyta się za głowę po interwencji Burića. Nie dlatego, że go boli tylko dlatego, że bośniacki bramkarz przeciął podanie, które mogło zagrozić bramce Lecha.
  • 41' Jevtić jest wściekły i nie ma co się dziwić. Szwajcar był niepilnowany w polu karnym, jednak Dawid Kownacki postanowił sam zawalczyć o bramkę i niestety nic nie wskórał.
  • 40' Wygląda na to, że poznaniacy zaczynają się coraz pewniej czuć. Gra staje się bardziej wyrównana z każdą minutą.
  • 39' Mało brakowało by Lech zdobył bramkę po rzucie rożnym.
  • 38' Trałka blokuje strzał Xhaka i zaczyna się kontra Lecha.
  • 36' Kolejny rzut rożny dla gości i znowu górujący nad wszystkimi Burić łapie piłkę.
  • 34' Zaglądając do powtórek telewizyjnych wygląda na to, że faul na Jevtićiu był, a więc i powinien być rzut karny. Ale cóż gra toczy się dalej.
  • 33' Ładna wrzutka Gajosa do Kownackiego w pole karne. Jednak przerwane przez obrońcę.
  • 31' No teraz na pewno jest gorąco na trybunach. Przejęcie piłki w środku pola i przewracający się w polu karnym Jevtić. Zdaniem kibiców powinien być karny dla Lecha.
  • 30' Ostrze przepychanki między zawodnikami, tym razem Jevtić fauluje.
  • 23' Burić pewnie broni strzał szwajcarów.
  • 22' Kamiński do Kadara i odwrotnie. Wyglądało groźnie, Marcin dobiegał do zagranej przez Tamasa piłki ale nie opanował jej i grę wznowi Vailati.
  • 20' Sporo rzutów rożnych wyrywają szwajcarzy co pokazuje, kto częściej atakuje.
  • 16' Kamiński z połowy boiska podał Pawłowskiego, który pędził w stronę pola karnego szwajcarów. Poznański pomocnik podał piłkę na drugą stronę pola karnego do Jevtića, który próbował przedrzeć się przez obronę i strzelać. Strzał szwajcara skozłował i nie poleciał w stronę bramki Vailati, jednak piłka nadal była na polu karnym. Tomasz Kędziora popędził w stronę piłki i strzelił... szkoda tylko, że ponad bramką.
  • 11' Kamiński przeciął ładną wrzutkę w pole karne Burića przerywając atak gości.
  • 10' Znowu prawą stroną próbują ataku goście. Jevtić wybija na rzut rożny.
  • 8' Wymiana piłek trwa, jednak to Basel częściej ma inicjatywę.
  • 3' Wysoki pressing gości i błąd Arajuuriego. Szczęśliwie jest tylko aut dla Basel.
  • 1' Albian Ajeti po błędzie w obronie Lecha miał bardzo groźną sytuację w polu karnym Lecha. Próbował przerzucić obrońców i bramkarza lobując na dalszy słupek, gdyby zrobił to nieco dokładniej to była by bramka.
  • 0' Pierwszy gwizdek rozbrzmiał. Lech rozpoczyna grę!
  • 20:56 Na stadionie jest pogodnie choć dosyć zimno bo są tylko 3 stopnie.
  • 20:55 Dzień dobry. Już tylko 10 min dzieli nas od momentu rozpoczęcia spotkania.