Legia Warszawa – KS Waterpolo Poznań – rewanż 10:16

Puchar Polski w piłce wodnej mężczyzn 2015 - Waterpolo Pozna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W pierwszym spotkaniu drugiej rundy Ekstraklasy Piłki Wodnej Legia Warszawa pokonała wicemistrzów z Poznania 10:8.

Przed nami dwa niezwykle trudne mecze. Podejdziemy do nich bardzo skoncentrowani, pełni szacunku dla przeciwnika, który zwłaszcza na własnym basenie potrafi zaskakiwać. Legia Warszawa to w tej chwili młoda drużyna, która jest jednak bardzo dobrze poukładana taktycznie, więc spotkania będą na pewno wyrównane – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Relację z sobotniego spotkania możecie przeczytać tutaj.

UKPW Legia Warszawa

10 - 16

Waterpolo Poznań

• 11:45 Zapraszamy Was serdecznie na trybuny Term Maltańskich w Poznaniu już 14. listopada. Koniecznie bądźcie z nami, bo będziemy walczyć z GKPW 59 Gorzów 🙂
  • 11:39 MVP dzisiejszego spotkania- Paweł Domagała Waterpolo Poznan i Adam Oleksów z Warszawy.
  • 11:38 Kuba Goździak i 16:10! Kończymy to spotkanie. Waterpolo Poznan rewanżuje sie po wczorajszym przegranym meczu. Dziękujemy za Wasz doping- jak widać, był potrzebny!:)
  • 11:36 Rafał Bochenski wykluczony z gry.
  • 11:35 To juz ostatnia minuty meczu. Zaciskamy mocno kciuki!
  • 11:35 Rzut karny dla Legii- 1:30 do konca.11:34. Karny obroniony przez Pawła Domagałę. Rzut rożny- baaardzo mocny, ale pudło.
  • 11:33 Waterpolo Poznan daje z siebie 200 procent możliwości. 1:50 min. do konca.
  • 11:33 Tomasz Rozycki dorzuca nam na konto 15. bramkę! Za jakieś 3 minuty możemy z czystym sumieniem i godnością wracać do stolicy...Wielkopolski;)
  • 11:31 Wiecie co? Intuicja mówi nam, ze dziś wygramy w Warszawie 😉
  • 11:30 Jest czternasta bramka! Brawa dla Pawła Wielogórskiego!
  • 11:29 Bramkę dla Legii strzela Dawid Luc.
  • 11:28 4:20 do ostatniego gwizdka
  • 11:28 A jednak mamy istny koncert wykluczeń w tym dwumeczu- z wody wychodzi Misza Yazerski. Time out dla Warszawy.
  • 11:27 Szybka kontra Oskara Szymonika- 13:9
  • 11:26 Dawid Łuc zdobywa swojego pierwszego gola dla Warszawy.
  • 11:26 Czerwona kartka dla Eryka Dziaduka. Mówi nam na ucho, ze to nie on komentował decyzje sędziego, wiec kartka nie powinna pójść na jego konto.
  • 11:24 Bramkarz blokuje strzał poznańskiego kapitana.
  • 11:23 Jakub Goździak- kolejna bramka. 6 minut do konca. Czyżby Kuba pretendował dziś do tytułu MVP?
  • 11:22 Poznaniacy utrzymują sie przy piłce.
  • 11:21 Zawodnicy sa juz gotowi do ostatniego starcia- gwizdek sędziego, zaczynamy. Tomasz Rożycki przejmuje piłkę.
  • 11:20 Trzymajcie kciuki, by dobra passa ostatnich dwóch kwart została utrzymana 😉
  • 11:19 Tomasz Rozycki w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa jedenastego gola! Poznaniacy przed końcem trzeciej kwarty prowadzą 11:8.
  • 11:17 Minuta do konca trzeciej kwarty.
  • 11:16 Legia prosi o time out.
  • 11:16 Piłka przechodzi po palcach warszawskiego bramkarza po ataku Miszy Yazerskiego, co skutkuje rzutem rożnym dla Waterpolo Poznan. Niestety, nie udało sie wstrzelić w światło bramki.
  • 11:14 Ładne odparcie ataku przez warszawiaków.
  • 11:13 Z wody wykluczony został Misza Yazerski.
  • 11:09 Jan Oleksów strzela bramkę dla warszawiaków. Szybko odpowiada kapitan poznański i zdobywamy dziesiąta bramkę w niedzielnym spotkaniu.
  • 11:08 Sędzia dyktuje rzut karny - Kuba Goździak zamienia go na kolejnego gola dla Waterpolo Poznan.
  • 11:07 Pierwsza bramka w tej części- Maciej Kozera
  • 11:06 Wykluczenie Pawła Wielogórskiego. Jeszcze jedno przewinienie i pożegnamy sie dziś z jego gra.
  • 11:04 Wystartowała trzecia kwarta
  • 11:02 Dzisiejsze spotkanie przebiega na prawdę w zaskakująco szybkim tempie- koniec drugiej kwarty. Prowadzimy 8:6
  • 11:00 Z basenu wychodzi Bartek Kowalewski- wykluczenie. Piękna interwencja w obronie Rafała Bocheńskiego.
  • 10:59 Oskar Szymonik strzela dla swojego zespołu kolejna bramkę! Brawo! Time out dla Legii
  • 10:58 Kuba Goździak jest dziś w świetnej formie, która przekłada na kolejna bramkę dla poznańskiej drużyny. Minuta do konca
  • 10:55 Kapitan Waterpolo Poznan jest mocno pilnowany przez gospodarzy i równie często faulowany. 3minuty do konca drugiej części spotkania.
  • 10:54 Rzut karny dla Legii za przewinienie Tomasza Rozyckiego... Niestety Troczynski zdobywa gola...
  • 10:54 W drużynie warszawskiej trzecie wykluczenie Maciejewskiego- dziś juz nie zagra. Przewagę wykorzystuje Kuba Goździak- obejmujemy prowadzenie!
  • 10:52 Przy piłce poznaniacy
  • 10:52 Bardzo skutecznie działa dziś Oskar Szymonik w obronie, ale to nie powstrzymuje go przed strzelaniem- mamy remis!
  • 10:51 Piękna akcja Bartłomieja Kowalewskiego. Gonimy warszawiaków- 5:4
  • 10:49 Brawo Tomasz Rozycki! 5:3
  • 10:49 4:2 dla Waterpolo Poznan- po strzale Bartka Kowalewskiego. Niestety szybka odpowiedz Legii- Bartłomiej Troczynski.
  • 10:47 Czekamy na żniwo drugiej kwarty, która wlasnie sie zaczyna.
  • 10:44 Koniec pierwszej kwarty. Legia prowadzi 4:1
  • 10:44 Na razie przeprowadzamy nieskuteczne akcje. Poznaniacy przy piłce. Za chwile kończy sie kwarta.
  • 10:43 Czwarty gol Legii- atak Macieja Kozyry
  • 10:42 Nieco ponad minuta dzieli nas od zakończenia pierwszej kwarty.
  • 10:41 Waterpolo Poznan prosi o time out
  • 10:40 Sędzia dopatrzył sie kolejnego przewinienia Oskara Szymonika, co oznacza dla niego drugie wykluczenie. Jeszcze jedno przewinienie i Oskara nie zobaczymy dziś juz w basenie. Czyżby taki był zamiar sędziego? Bramka dla Legii- znów za sprawa Troczynskiego.
  • 10:39 Eryk Dziaduk nie trafia w światło bramki
  • 10:38 Bramka dla Legii- strzelcem Bartłomiej Troczynski
  • 10:38 Na razie, na basenie warszawskiego OSiR zapowiada sie prawdziwy koncert wykluczeń (zawodników z Poznania)
  • 10:37 Wykluczenie Rafała Bohenskiego. Legia prosi o time out
  • 10:36 Niecelny strzał Waterpolo Poznan. Wykluczenie Pawła Wielogórskiego. Przewagę wykorzystuje Andrzej Maciejewski i wynik wyrównuję sie-1:1
  • 10:33 Bardzo szybkie i ostre spotkanie. W bramce dziś Paweł Domagała. Na razie dzielnie odpiera ataki legionistów. Za przewinienie wykluczony Bartłomiej Troczynski i Neven Cirkovic. Podwójna przewagę wykorzystuje powracający po pauzie Oskar Szymonik. Mamy pierwsza bramkę w tym spotkaniu!
  • 10:32 Wykluczenie Oskara Szymonika
  • 10:30 Dzień dobry wszystkim. W Warszawie piękna pogoda- zaczynamy rewanż w stolicy.