Lech Poznań – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

LE: Lech Poznań - Videoton FC 3:0 (1:0) - 20.08.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Pierwszy mecz Lecha Poznań w ramach eliminacji do Ligi Eurpy, gdzie pokonał na Inea Stadionie Videoton FC 3:0 - 20.08.2015 r.

Drugi raz w historii starć Lecha z Piastem to goście są wyżej w tabeli. Jednak jak do tej pory wszystkie mecze w Poznaniu przegrywali i tylko raz udało im się zremisować w mistrzowskim dla Kolejorza sezonie 2009/2010. Czy czwartkowy mecz z Videotonem przełamał problemy Lecha i zobaczymy dzisiaj Lecha, który wygrywa?

Statystycznie podchodząc do tematu to Piast Gliwice przyjeżdża do Poznania jako lider mając na swoim koncie 3 zwycięstwa oraz 1 porażkę.

W meczu z Gliwiczanami Maciej Skorża nie będzie mógł skorzystać z usług co najmniej czterech piłkarzy. Pauzującego za czerwoną kartkę Dariusza Dudki oraz kontuzjowanych Darko Jevtić-a, Dawida Kownackiego i Marcina Robaka.

Z kolei szkoleniowiec gości, Radoslav Latal nie ma większych problemów kadrowych i w niedzielnym pojedynku będzie mógł wystawić najmocniejszym składem.

0 - 1

Piast Gliwice

• 17:24 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 17:23 Zatem nie ma co się dziwić, że na po końcowym gwizdu rozległy się gwizdy niezadowolonych kibiców śpiewających "Na puchary się spinacie, w Ekstraklasie nic nie macie".
  • 17:22 Niestety na koniec spotkania dopadły nas problemy techniczne i ostatnie 10 minut relacji nie działało. W ciągu tych dziesięciu minut Lech stworzył dwie okazje do zdobycia bramki ale żadnej nie wykorzystał.
  • 90+2 Koniec spotkani... Lech przegrywa z Piastem Gliwice 0:1.
  • 80' Piast: Barisić za Nespora
  • 79' Twarda gra Kadara daje efekty - właśnie przestawił Zievca w połowie boiska powalając go na murawę i przejmując piłkę.
  • 78' Osyra ukarany kartką za faul.
  • 77' Holman powtórzył wyczyn Hamalainena... rozpędził się w polu karnym i za mocno wybił piłkę przed siebie, do której nie zdołał sam dobiec.
  • 73' Hamalainen, holował, holował i przeholował... miał dwóch kolegów na bokach, do których mógł podawać ale wolał sam strzelać. Ostatecznie Fin wyłożył się na murawie jak długi i nie zdołał oddać strzału.
  • 71' Szybka kontra Lecha prowadzona przez Szymona Pawłowskiego, lewą stroną boiska. Strzał poznańskiego pomocnika z rogu pola karnego niestety minimalnie niecelny.
  • 70' Lech: Holman za Lovrencsicsa.
  • 69' Douglas ukarany kartką za faul na Pietrowskim.
  • 67' Tak nie można... Najpierw Teeteh, a teraz Ceesay podają daleko za plecy Douglasa, który nawet nie ma szans nic zrobić.
  • 63' Chwilę przed zmianą miała miejsce groźna akcja poznaniaków, niestety nie zakończona strzałem.
  • 63' Lech: Kadar za Arajuuriego
  • 63' Kartka dla Ziveca za utrudnianie wznowienia gry po faulu na Szymonie Pawłowskim.
  • 62' Badia na spalonym.
  • 55' Arahuuri spowolnił atak ale wrzutka gości i tak nastąpiła. W polu karnym piłka została podbita przez jednego z obrońców uniemożliwiając oddanie strzału napastnikowi.
  • 50' Trójkowy atak Lecha. Po środku piłkę prowadzi Hamalainen, po swojej prawej ma Lovrencsicsa, a po lewej Thomallę, do które podaje piłkę. Niestety Niemcowi nie udaje się od razu strzelić i musi poprawić sobie piłkę. W efekcie strzela wysoko ponad bramką.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45' Lech: Pawłowski a Formellę
  • 45+2 Koniec pierwszej części spotkania.
  • 45+1 Zagranie na pamięć w wykonaniu Formelli niweczy akcję konstruowaną w polu karnym gości.
  • 45' 2 minuty doliczonego czasu gry.
  • 44' Gosci wykorzystują błąd w obronie Lecha i za sprawą Kamila Vacka zdobywają pierwszego gola w tym spotkaniu. Wynik 0:1
  • 42' Ciekawie rozegrany rzut rożny przez poznaniaków. Douglas wybił piłkę płasko po murawie do Lovrencsicsa, który od razy oddał ja do Szkota, ten przełożył futbolówkę na lewą nogę i wrzuciłw pole karne. Niestety za mocno.
  • 38' Thomalla nie opanował podania Hamalainena, które mogło zagrozić bramce Szmatuły.
  • 35' Latający Gostomski w polu karnym! Na raty ale wybija piłkę z pola karnego po czym także na raty łapie kolejną wrzutkę.
  • 32' Douglas z rzutu wolnego posłał piłkę w pole karne, gdzie piłkę do bramki skierował Thomalla ale Szmatuła intuicyjnie się rzucił w bramce i obrobił!
  • 30' Przepiękna wrzutka Douglasa w pole karne! Jedyne co Hamalainen miał zrobić to wpakować piłkę do bramki, niestety trafił wprost w bramkarza.
  • 28' Bardzo niepewne ale skuteczne piąstkowanie Gostomskiego po rzucie rożnym.
  • 27' Poznaniacy efektownie weszli pole karne Piasta! Hamalainen strzelał płasko po murawie, a Trałka próbował jeszcze zmylić Szmatułę zmieniając tor lotu piłki! Brawa za pomysł.
  • 26' Dynamiczna akcja gości kończy się spalonym Badi.
  • 23' Świetne zgranie piłki go Hamalainena, który popędził w stronę bramki. Tuż przed polem karnym wyprzedził dwóch obrońców, jednak koniec końców został powalony na murawę.
  • 20' Lovrencsics przy linii autowej doskonale wypatrzył Formellę wbiegającego w pole karne! Szkoda, że nie udało się wykończyć tej akcji.
  • 19' Nespor naciskany przez Kamińśkiego oddaje niecelny strzał. Grę wznawia Gostomski.
  • 18' Thomalla ładnie się zachował cofając piłkę do Hamalainena. Fin strzelił w kierunku bramki, jednak ten strzał nie mógł zaskoczyć Szmatuły.
  • 13' Ojj chyba w Lechu też szykuje się zmiana. Po faulu na Łukaszu Trałce, poznaniak miał problemy ze wznowieniem gry i jest wyraźnie wolniejszy niż wcześniej.
  • 11' Piast: Badia za kontuzjowanego Szeligę
  • 10' Kamiński z Formelą wymienili krótkie podania przed polem karnym i aż szkoda, że "Kamyk" nie zdołał dojść do piłki - mogło być groźnie.
  • 6' Ostre starcie w polu karnym. Maciej Gostomski zderzył się z Bartoszem Szeligą, który wymaga został właśnie zniesiony na noszach z murawy.
  • 4' Trałka po tym jak napił się wody przy linii autowej naglę dostał przyspieszenia. Przed chwilę pod polem karnym gości ograł dwóch obrońców - niestety jego zagranie nie zostało wykorzystane przez Lovrencsicsa.
  • 0' Bartosz Frankowski rozpoczął spotkanie - zaczynają goście.
  • 15:28 Obie jedenastki obecne są już na murawie. Czekamy tylko na pierwszy gwizdek sędziego.
  • 15:27 Dzień dobry! Przed nami mecz 6 kolejki Ekstraklasy. Lech Poznań podejmuje PIasta Gliwice, który niedawno wygrał w Legią.

Gostomski, Ceesay, Kamiński, Arajuuri, Douglas, Lovrencsics, Teeteh, Trałka (kpt.), Formella, Hamalainen, Thomalla
rezerwa: Burić, Kędziora, Kadar, Pawłowski, Holmanm Wilusz, Sanocki
trener: Maciej Skorża

Szmatuła, Mraz, Hebert, Osyra, Pietrowski, Zivec, Korun, Murawski (kpt.), Szeliga, Vacek, Nespor
rezerwa: Rusov, Kwaśniewski, Dytko, Moskwik, Badia, Mokwa, Brasić
trener: Radoslav Latal

Sędzia główny: Bartosz Frankowski
Kibiców: 17.456